Jump to content

разлика между XR5 и SR5


Recommended Posts

Линк 60км, до сега си е работил с 2 карти SR5, пренся 40 в едната и 15 в другата. Сигнал -68 - -70дб. С 3 метра кабел CLF-400.

Наложи се да се направят промени, заменено е пц-то с рб433ах, сложен е 4м кабел, пускам нещата и ИЗНЕНАДА, сигналът вече е -88 -90 и се закача веднъж на 5 минути . Решавам че кабела е нещо кофти, сменям - положението е същото. Слагам карта XR5 която по спецификации е със същата чувствителност и само 2дб повече на излъчване - всичко заспива -69 -70. Минава си пак същия трафик. Решавам че съм изгорил нещо картата. Сглабям старата конфигурация с пц-то и 3метровият кабел и нещата работят отново както постаруму.

Единствената разлика на този етап виждам версиите 2.9.27 за пцто и 3.30 за борда.

Този 1 метър кабел не мисля че ще окаже влияние.

Къде е разликата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ами в antena-a и antena-b колега ;D пусни SR5 на "b"  май изкарахме една бира,  ше черпиш.  :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееееее тва не съм се сетил да пробвам нали са със един конектор :) Дано е тва, сутринта ще разбера. А за бирите нямаш грижа и кебапчета ще има ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

If you are asking about 'antenna-mode', 'ant-a' uses the main pigtail  of the wireless card, 'ant-b' uses secondary pigtail or MMCX pigtail  for the SR card.

Ето какво било. Цяла нощ ще го санувам, няма кой да ми отвори на мястото, инак още сега ше ходя да пробвам.

А инак с грешния конектор и цм9 ми се е случвало на къс(5км) линк да се закачи, тогава пак ме измъчи  с кабели, облъчватели и какво ли още не, а накрая се оказа че това било проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

винаги е така .. и аз съм го сънувал и на другия ден го оправих

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
??? ако това лято се съберем ...

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.