Jump to content

Пак въпросници КРС, тоз път годишни,ама и с такса обслужване


Recommended Posts

Хи,

днес дойде напомняне на маила, че до края на април трябва да се изпрати годишната справка.

Вероятно много са го получили, но не зная дали обърнахте внимание на една част от таблицата :

В съответствие с чл. 141, ал. 1 от Закона за електронните съобщения (ЗЕС)1 и чл. 5, ал. 1 от Тарифа за таксите2, КРС събира от предприятията административна годишна такса за контрол, която се определя като процент от годишните им брутни приходи, без ДДС, след приспадане на посочените по-долу в точки от 1 до 6 видове разходи.

Какво ще се изкажете за това нововъведение ?

За мен си е един нов данък, при това в/у оборота.

Май ни карат  да минаваме в сивата икономика ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и аз получих и там пише коя фирма кой въпросник трябва да попълни. Това за кой номер въпросник е което казваш?

п.п. за 7 ми нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вааа тия, които сме на загуба дали ще ми доплатят? :(

едит: просто по-едрите платци ще ги сложа на 25лв и остатъка ще го пишем "поддръжка" за тази година. За домашните ми е се тая колко искат да ни зимат. Ненаяде се тая държава ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето "тактично" ни изклатиха преди месец с предишния въпросник - "средна цена на абонат", "брой абонати", "среден разход на абонат". Сега просто ще си сметнат таксата и ще ни пратят фактурата.

Да ни е честито. Досега държавата ни беше "съдружник" с 30-35% от капитала, но са решили да си вдигнат дяловото участие във всички фирми :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде някой да каже какви са тези такси, че тази материя не ми е от най-разбираемите.

Ако трябва да рутирам да, ама да чета закони и проложения хич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вааа тия, които сме на загуба дали ще ми доплатят? :(

ква загуба бе пич ??

Забележи че писах данък оборот ! Не те питат печелиш ли , а колко ти е оборота !

Е верно има 4-5 точки с разходи за приспадане, ама оттам няма да излезе кой знае какво.

Така че смятайте си 1.2 % от оборота по тая дейност и ще получите цифрата.

То там в таблицата има и линк към тарифа за таксите и сигурно там я пише, ама някой умник така го е  направил, че няма как да се отвори това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тях реални от нереални IP-та май няма знечение, всички са се превърнали в счетоводители, барабар с примиера ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко ве... Аз съм преживял 10% общински данък върху оборота та на тоя ли да ме уплаши? Цирка е пълен, но не баш. Сега, като добро стадо ще си платим за 2009-та и за 2010 статистиката на КРС ще е катастрофална :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В чл. 141. ал. 1 пише, че таксата е ДО 1,2 процента и затова намерих тази прословута "Тарифа за таксите" дето е на фейк ИП адрес. Там пише че за предприятия с приход под 100 000 лв., таксата е 0%, а над 100 000 е 0.2 %. Така че споко. Май са решили, че парите които ще изсмукат от малките доставчици не си струват хабенето на хартията. Като гледам тези промени в закона са ориентирани главно към мобилните оператори и към тези които ползват "ограничен ресурс" релейки ( Милен да му мисли :()

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.