Jump to content

ASUS WL520G Проблем


RudY-ElectriC

Recommended Posts

Нищо ново под слънцето.

Слагай винаги линукс на рутерите ако е вазмойно, и  дано нети се налага да ползваш ресета!

Имам няколко Асуса самоче са WL520GC и всичките съм ги флашнал със ДД-ВРТ

само тоя WL520G се дъни вероятно има вина по малкото рам спрямо другия модел

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • RudY-ElectriC

    15

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    7

  • diyan

    6

  • he3

    3

Firmware:DD-WRT v24-sp1 (07/27/08) microTime:  09:20:00 up 13 days,  9:20, load average: 0.11, 0.02, 0.00

http://www.izgodnobg.com/ceni/160945-ASUS-WL-520G-WL-54M-ROUTER-4P.php

                              ASUS WL 520G/WL 54M ROUTER/4P

Моят е същия като от картинката, не е от най-добрите на асус но го оправих да бачка с dd-wrt скоро ми бяха разбили едно се сърварните и бяха откраднали само захранвания, но оставили управляемите устроиства, та затова UPtime  на рутера не е месеци, иначе даржи се стабилно на 12V / 1A повече от 1 А няма да са ти нужни, даже прави трансфер по 2,5 МВ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам няколко Асуса самоче са WL520GC и всичките съм ги флашнал със ДД-ВРТ

само тоя WL520G се дъни вероятно има вина по малкото рам спрямо другия модел

WL520G и моят е такъв
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам защо го прави може и задклавиатурното устройство да има вина ;) 

е ако успея да го оправя ще се радвам ако ли не здраве да е :) иначе за захранването може и от него да правеше проблеми 

ако успея да го оправя ще му сложа 12 волта 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След извесно ровене в нета стигнах до извода че трябва да го мъча със сериен кабел само дето незнам как

рутера от вътре

Тук

Предстой да си направя кабел и после да намеря какво точно се прави със тоя така наречен JTAG

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя кабел внимавай! Идеята, че трябва да се сложи конвертор на нивата... от тоя тип:

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/2b73acecab437df30e640a42686b4358/rs232/

Иначе може да опукаш нещо. Ако не ти се прави ще ми кажеш ще ти го дам на заем...

И първия пост от тук : http://mikrotik-bg.net/index.php?topic=1663.15

Както се вижда на твоята снимка ..... 3.3V ниво :( а на компа е съвсем друго..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста четене ми стана ясно че ми трябва конвертор за ТТЛ такан наречения JTAG

мисля да си поръчам един намерих за 8 кинта готов зглобен на 5 волта е ама няма да закачам VCC от рутера има си стабилизатор на 5 волта самия ТТЛ конвертор и се захранва от компа само ето още незнам като го закача за кача за компа какво трябва да права да трия яко квото излезе :(

п.с След като прочетох твоя пост ми стана ясно че няма да стане на 5 волта

може да ти звъна да ми го дадеш JTAG-a да пробвам като гледам твоя е за 3.3 волта

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане с 5В трябва конвертора да се храни от АП то за да няма разлика в нивата. И освен това не е jtag това ами си е рс232. Jtag a  е друга бира.

п.п. Не случайно на тия портове за 232 им извежад и +Vcc с напрежението което е нужно и работно на чипа който комуникира 1 ви с 232 порта на ап то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха ясно ами да ти кажа то по лошо от това

гледам във темата за Овислинка пише че някакъв пич от софия го оправил :(

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да оправи го и то не, че аз неможех просто пак съм блял някъде той през конзолата само без Jtag а... абе хвана ма яд, че го занимавах ама тогава ми се беше на събралото толкова много и после и АП то и направо бях нафлооден :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе викам си ти да неможеш малко ми стана страно ама то каде бил ключа

и всъшност като го закачиш през сериала какво трябва да правиш да заредиш на ново софта или ?

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък аз много работи немога. Не през серииния няма как да заредиш софта, а всъщност би трябвало да стане но много по бавно... Първо виж дали няма как да се ресетне от там и ако има ресет и после газ през TFTP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога си по свободен да мина да взема тоя кабел дето предложи а аз естествено ще се отчета :(

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да помоля някого който се е занимавал със съживяване на рутер през конзолен интерфейс RS 232/TTL да помага не мога и не мога да разбера какво трябва да се прави каква програма се полза пускам "Putty" и ми изкарва някакви йероглифи 

сложих някаква програма  която се казва РС232 монитор минава някакъв поток данни ама защо не се закача през "Putty" или през "Hiper Terminal" не знам

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.