Jump to content

Моля за съвет за изграждане на връзка ......

ZZR

Recommended Posts

Здравейте !

От вчера чета из форума но не намерих отговор на проблема който стои пред мен. От прочетеното разбирам че повечето сте професионалисти в мрежовото оборудване, и затова реших да ви помоля за съвет. Ситуацията е такава, живея на петия етаж в панелен жилищен блок , като успоредно на него има също панелен осем етажен блок зад който имам подземен гараж, разстоянието е около 80 - 100 метра. Интересува ме, мога ли да си пусна безжична мрежа до гаража, в който мисля да сложа един рутър WRT54G който имам , като му изведа антените през въздуховода който излиза от гаража ми. Дали може да стане с него, а от другата страна не знам какво да сложа.

Искаш рутерчето да е във вас и да пуснеш нет на "нещо си " в гаража ?

Тия 100 метра са малко... НО имаш НЕ пряка видимост! И там вече е малко на късмет... Няма ли начин да се пусне кабел или да се смени поне една от позициите за да има видимост..

Там е работата че, може и да стане , но трябва да се разбирам с домоуправителя на някой вход от отсрещния блок да прекарам кабел през покрива и се усложнява работата. А иначе не знам дали ще мине сигнал през блока и точно какво устройство да сложа.

В коя държава е това, че трябва да се разбираш с дом. управителя? Ами не се ангажирам аз да кажа каква техника тъй като не е ясно... почти нищо а и няма никаква гаранция че ще захапе. На 100метра съм правил през блок с 2 антени решетки 29дБ + 2 д линка 2100AP - пинга беше 30-90. Можеше да се каже че ставаше за страници нета..

Като мернеш кола на някоя фирма направо ги пазари ланаджиите. За 15 минути са ти добутали кабела. Даваш им там некви 50-60лв и не се разправяш с простотии. За 100 метра ще потрошиш сумати пари и нерви с вирелеси без видимост.