Jump to content
  • 0

routerbord вентилиране ???


Тодор Лазаров

Въпрос

Стопли се времето и почнаха проблемите с преравяне на бордовете.

Ползвам следните кутий:

ALUMINIUM BOX - WATERPROOF

Кажете вашето мнение:

- как процедирате

- ползвате ли вентилатори

- има ли смисъл

т.е. Какъв е изхода.

ето едно решение:

img?s=MLB&f=64459736_7695.jpg&v=P

въпроса ми е като е кутия в която не влиза въздух, това помага ли ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Здарвей,така направено охлаждането неговото КПД е почти 0 ще има известен и пак минимален ефект само ако кутията е по хладна от температурата вътре но мисля това не е интересно в случая.Първи начин е медна пластина 3-4мм с големимата на чипа мед плътна 6-8мм която илиза извън кутията и там павиш 2 топлообменник  радиатор например от CPU с вентилатор.Втория способ е аналогичен на първия ( ноже и да се модифицира) с използване на 'пелтие' (има ги по 100-200W ти преценяваш- изчисляваш каква мощност искаш да отведеш)При втория начин не е задължително да се използва вентилатор , като единствен недостатък е , че е консумстор но е с много добро КПД, като голям плюс е ,че ще косумира само когато охлажда(да се управлява с термо реле).Другото интересно на този елеметт(има разработени охлаждания за CPU при овърклок или за безвентилаторни охлаждания) е, че може да топли и то много просто обръша се захранването което е првотоково  + и -  така се създава термостатично тяло или по просто казано постоянна температура в контеинера в случая(но трява да се термо изолира целия ). Това за охлаждането, прави ми впечатление 'допотоното' захранване (не се обождай така е)  > ~еди колко си V> ~ 220V > адаптер > постоянно 5(12)V , прави се с инпуслен преобразувател(стабилизатор) DC/DC с високо кпд са не греят една ИС е има и защита(запуск и тнт.) захранваш по свободните 2 двойки(ако не ползваш giga :) ) Описах нещата по принцип но всичко е практически работещо и е въпрос на преценка да се осъществи,при възникване на интерес и въпроси ще отговарям,колкото по конкретно е заден въпроса толова и отговора ще е по точен.Успех !!!

PS:Само с 'пелтие' можеш да направиш темпертурата в комтеинера по ниска  дори -  докато с вентилатортото дори не може и да ги изравниш вътре ще по топло до момента когата теппературата вътре в контейнера(действителната топлина която отделя апаратурата) не стане по висока. Тава са закони от темодинамиката(цяла наука е !!! не става с две думи за съжаление !!!

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

ако кутията е на слънце добре е също от вътрешните стени да се намажат със силикон и да се облепят с някаква изолация , важното е горещата ламарина да няма допир с въздуха или поне да бъде минимален, не мисля че е задължително кутията да е херметик, при нас имаме wifi устройства с микротик които са примерно пентиуми по на 2гхц барабар със захранването вътре са с отвор на дъното на кутията и там има вентилатор който постоянно духа навън, до него има друг отвор с решетка от вата , тя действа като филтър, та тази система не е прегрявала никога .

слага се естествено вентиатор с лагери.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тоше тези бордове са направени без радиатор на процесора , следователно не отделят много топлина и какъвто и радиатор да сложиш без вентилатор ще върши работа.С тази отделена мощност не може да се стопли въздуха в котията с повече от няколко градуса от околната среда , особено ,ако е метална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С тази отделена мощност не може да се стопли въздуха в котията с повече от няколко градуса от околната среда , особено ,ако е метална.

Вътре винаги ще е по топло дори и при минусуви темтератури имаш околната(външна) + топлината от апаратурата.Да не говоря от какво значение е и цвета на кутията , вземи я боядисай черна и гледай сеир, тогава не е от значение толкова и околната температура така че при 20 градуса и пряко слънчево попадение 70-80 въре ще стане(но зависи от много неща, дори форма , идеалния топлообменник е 'абслютно черно тяло с форма на свера' ).Но тук търсим практичното решение пъвото е цвета да е бял или сребрист всичката ми техника по кули(жерета)жилищни блокове е в алуминиеви оребрени херметично затворени сребристи контеинери.

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А такова изпълнение не е ли добро:

lg_NB181608-1HFS.jpg

говорим за вентилирането.

не мога само да разбера под вентилаторите какви филтри да сложа ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А такова изпълнение не е ли добро:говорим за вентилирането.

не мога само да разбера под вентилаторите какви филтри да сложа ???

Здравейте, да това е добър бюджетен а технически вариант.При условие , че ще работят постояно(този вариант на мен лично не ми допада)слагай мрежа само на долния който ще вкарва , каква да е мревата(филтъра)най добре е такава за мухи и комари за да не може да влиза различна гад .Ако управляваш вентилаторите с термо реле което е най добре слагаш и на изхода(горния вентилатор който изкарва).Друга препоръка е 'капаците' на вентилаторите да ги направиш с по голям отвор(20-25мм мин.),това преполага по голям филтър и по малко ще се замърсява(без редовно чистене няма как да стане ще се налага) главно всмукателния ,изходящия ще се цапа толково колкото му пусне всмукателния(долния).Упех!

ps:Особенно внимание на смукателния независмо от фитъра той така или инъче трябва да пуска затова при добър дъждец познай, затова ти препоръчах по глеми отвори особенно на смукателния , по малко увличане на прахоляк и не дай боже вода!

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, да това е добър бюджетен а технически вариант.При условие , че ще работят постояно(този вариант на мен лично не ми допада)слагай мрежа само на долния който ще вкарва , каква да е мревата(филтъра)най добре е такава за мухи и комари за да не може да влиза различна гад .Ако управляваш вентилаторите с термо реле което е най добре слагаш и на изхода(горния вентилатор който изкарва).Друга препоръка е 'капаците' на вентилаторите да ги направиш с по голям отвор(20-25мм мин.),това преполага по голям филтър и по малко ще се замърсява(без редовно чистене няма как да стане ще се налага) главно всмукателния ,изходящия ще се цапа толково колкото му пусне всмукателния(долния).Упех!

ps:Особенно внимание на смукателния независмо от фитъра той така или инъче трябва да пуска затова при добър дъждец познай, затова ти препоръчах по глеми отвори особенно на смукателния , по малко увличане на прахоляк и не дай боже вода!

Имах ли снимки на твой кутии. Все пак горните са фабрично направени и доста скъпи /някой стигат до 400$/

http://www.hyperlinktech.com/home.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

след година ватата става направо черна при нас, намира се на дъното на кутията , кутията е от тези които имат долен капак с болтове , тои просто се маха и се слага пластмасов капак щото по лесно се реже :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.