Jump to content

Въпросче за 802.1Q Virtual LAN


Jon_Smith

Recommended Posts

Здравейте, мерака ми е следния: Искам да конфигурирам влан в който да речем да участват 3 суича поддържащи 802.1Q където примерно портове 1~8 в суичовете да не се виджад по междуси и да могат да виждат портове 9 и 10 на всички суичове.

До сега ги бях пуснал на Port-Based но така успявам да изолирам само портовете от 1 суич да не се виждат по между си. Четох, четох и колкото повече чета толкова по голяма каша става в главата ми, ако някой може да ми подскаже или да даде линк където да е обяснено ако може на БГ ще съм много щастлив! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли не може 1-8 по свичовете да са на access с 101-108,109-116,117-124 -ти vlan? Trunk на 9 и тагнати.. ънтагнати... дали на рутер.. дали на друг свич там вече според какво ти трябва. Ако схващам идеята не ти трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с CISCO суич пробвай "switchport protected".

Интересно обаче дали ще стане.

Аз лично планувам да го използвам този режим, но не се бях замислял дали ще работи с повече от един суич.

Ако пробваш все пак, сподели какво се е получило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер ако не заспа мисля да пробвам след 2-3 часа какви ще ги свърша, че инак до като си правя експерименти клиентите ще ревнат :'(

И не съм с Cisco всичките са Repotec

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.