Jump to content

Купувам voice modem


Guest martidim

Recommended Posts

Искам да купя някакъв voice modem, примерно: модем ACORP 56k Data/Fax/Voice/Speakerphone.

Може и други модели модеми на старо, стига да работят. Ако е възможно с адаптера и кабела за връзка с PC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

язък че не съм в БГ имам няколко че и на USB дори

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има външни има и вътрешни 

INTERNAL

EXTERNAL

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение дали е вътрешен или външен, важното да е voice modem. Имах такива но ги изхвърлих преди месец, защото докато разчиствах реших, че модеми повече няма да се ползват. Последните дни обаче ме осени идеята да управлявам модема софтуерно и да си направя IVR, някъде по гласовите менюта ще обеснявам на позвънилия клиент има ли проблем с нета и ако има какво да направи. Надявам се да огранича до минимум стандартните обаждания в раздел "свържи се с оператор". За сега е само идея, но като почна да пиша програмата ще се разбере дали сънищата ще станат реалност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали не може да се подкара с Asterisk?  http://www.google.bg/search?q=voice+modem+ivr

Те много бъгави били modem-ите за тази цел :) И главно с Windows се ползвали - TAPI.

Аз като VoIP спец разбира се веднага ще препоръчам Asterisk-базирана дистрибуция + FXO карта както си му е реда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модемите не са най-доброто решение ако се ползват само TAPI на Windows. Гледам в линка http://www.ivrsoft.com/voice-modems.htm, че USRobotics са дадени като подходящи. Иначе Telephony Boards са по-доброто решение, но къде в България се продават ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

http://www.3cx.com/

За уиндоус, безплатно, работи с повечето известни FXO геитуеи, IVR има супер лесен за настроика.

Това е полезно когато трябва да се замени телефониста в дадена фирма. IVR може да се дефинира да препраща към тел. номера на отделите във фирмата. Моята цел е да се добави IVR като функция от програмата, която администрира мрежата. Програмата ще дава информация на клиента за дати на спиране, дължими такси, за проблеми с нета като тества връзката до негово устройство или порт и така няма да се налага да има човек на helpdesk-a (поне 90% от случаите). Истината е, че който работи на helpdesk повече от 3 месеца и изпада в депресия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.