Jump to content

TP-Link TL-WR1043ND


Joro_Blg

Recommended Posts

Купих си този рутер TP-Link TL-WR1043ND.Имам питане дали е възможно рутера да бъде пуснат в режим АР и как може да стане това?Опитах да пусна интернет в един от LAN портовете,но не се получи.И още един въпрос,някой слагал ли е DD-WRT на такъв рутер и какви са впечатленията му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали ще стане този начин но пробвай

настрой рутера да е последното ип от мрежата ти

192.168.1.254

слагаш DHCP-то да раздава адреси до 1.253

спираш dhcp сървъра на ап-то, и забождаш кабела в някой от лан портовете

това работи с тъп рутер Dlink DI524 и други малко по остри - Sweex нещо си...

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в момента има наличен DD-WRT за този рутер,но ще се въздържа да го сложа.Все още е бета-версия и не ми се рискува.Няма и опция да се върне оригиналния след това.Странно защо не иска да свърже безжичните клиенти към рутера преди TP-Link-a.Задавам му гейт на първия рутер,но когато спра DHCP-сървъра на TP-Link и всичко се омазва.Исках просто компютрите зад TP-Link да са в същата мрежа като другите,но явно с оригиналния фирмуер няма да стане.Ще изчакам излизане на официален DD-WRT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на TP link-a не му задавай нищо освен ип-, което да е извън мрежата на рутера ти. нека рутера раздава от 192.168.1.2-192.168.1.250, ип-то на рутера-АП-то да е 192.168.1.254

и забоди кабела който идва от рутера на порт 1

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на TP link-a не му задавай нищо освен ип-, което да е извън мрежата на рутера ти. нека рутера раздава от 192.168.1.2-192.168.1.250, ип-то на рутера-АП-то да е 192.168.1.254

и забоди кабела който идва от рутера на порт 1

И аз мислех,че ще стане така,но не става.Нищо,ще изчакам финална версия на DD-WRT и ще го флашна.Иначе по същия начин си бях направил едно Бъфало и нямаше никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто виж дали не е пуснато изолиране на Уайрлеса от суича. Точно с този рутер не съм се занимавал, но като за начало изключи всички стени и виж дали няма някъде отметка за Wireless clients isolations. Също виж в настройките на Уайрлеса дали нямаш Enable Bridges с който също ще направиш прозрачно рутерчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, днес с флашнах TP-LINK N Router 941ND рутера с dd-wrt и работи много добре заслужава си цената му е 67лв. процесорчето е 400мгх.

Може да пробваш спокойно с 1043нд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.