Jump to content
  • 0

Проблем със захранването при EPI-3601S!


Mario

Въпрос

Здравейте,

вчера купих 4 бр. EPI-3601S с надеждата да си поуправя линковете и се изненадах от факта, че след щракването на "enable" в winbox на интерфейса машината умира.

След час ровене из компа и рестарти разбрах, че не е достатъчно захранването за тази карта - вероятно 3.3 V.

Компа е Compaq SFF PIII 800 MHz и се помества в кутия 40x35x12 см на покрива. Има си 3 PCI слота и си работи добре с 3 карти TP-Link 17dbm.

Моля някой ако има решение на проблема да сподели.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Това е от спецификацията на картата от сайта на производителя:

Current consumption

Tx Current [ch8806] 685mA (Full transmit)

Rx Current [ch8806] 515mA (Full transmit).

Провери коя версия са ти PCI слотовете и какъв е тока (напрежението е 3.3 V). Пробвай с друго захранване на компютъра.

А може и проблема да е в прекъсванията. Забрани в биоса всякакви излишни неща и пробвай да поставиш само една карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз на подобен COMPAQ и две карти ни подкарах...но проблема не беше в захранването, а в конфликти на прекъсванията. Друг е въпроса че на COMPAQ трудно ще му смениш захранването..освен от друг COMPAQ.....не стават стандартни.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблемът е в шината и експадера за PCI слотовете а не в прекъсванията, IRQ-тата се упрвляват от BIOS, вероятно някои от елементите с които са изпълнени не издържат на тока който изисква картата.

Намерих си дъно с P-233 MHz и работи перфектно с 3 карти от тия, сега ги тествам на 28 dbm и утре ще докладвам тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Мдаа същия проблем ми се появи вече на две машини. Днес точно заради забиване на машина с такава карта липсваше уеб сървъра. При мен беше по-зле - забиваше на произволни интервали.  Ама аз си знам, започнат ли странни проблеми, първо се проверява/смена захранването :)

Проблема го реших, като сложих картата сама на отделна машина. Засега работи.

Здравейте,

вчера купих 4 бр. EPI-3601S с надеждата да си поуправя линковете и се изненадах от факта, че след щракването на "enable" в winbox на интерфейса машината умира.

След час ровене из компа и рестарти разбрах, че не е достатъчно захранването за тази карта - вероятно 3.3 V.

Компа е Compaq SFF PIII 800 MHz и се помества в кутия 40x35x12 см на покрива. Има си 3 PCI слота и си работи добре с 3 карти TP-Link 17dbm.

Моля някой ако има решение на проблема да сподели.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.