Jump to content
  • 0

Hotspot и торренти между клиентите?


zwicky

Въпрос

Макар да не е приоритет в мрежата ни, пеер то пеер трафика има голямо значение за някои наши клиенти. Преди микротиците имам линукс сървър от който идва интернета и по DHCP дава ИП-та които водят към хотспота който е на един РБ600. В цялта мрежа някой портове и включително 80-ти имат по висок приоритет от другитес цел да не се сбозяват страниците. Всеки клиент на хотспот мрежата (и ПППоЕ също) си има опашка която му ограничава скоростта според картата която е закупил. Идеята е торентите да могат да правят някакъв peer и да се дърпат между потребителите свободно. Преди време когато бях с реални ИП-та го правех това, но сега след като минах на локални и DHCP, нещо не работи схемата. Ако имате идеи ще съм благодарен да ги споделите :(

п.с може да не съм обяснил нещо както трябва но и аз не съм съвсем наясно с нещата, така че помагайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Задаваш отговори :( . Значи като са локални IP така няма как да си сиидват един на друг в локалната ти :) . Това сме го мъчили с някъв нет и зад него нат -> локални IP та.. и не става. Просто тракера не вижда локалните :) и незнае за тях. Има една опция на uTorent а за въвеждане на локални IP та но нищо не стана и о там.

п.п. то който съм питал се чуди как да изолира максимално много локалния трафик м/у wifi тата. А вие се мъчите да го увеличите ....  Все пак да не забравяме, че не е като кабела дори и да е AP за 1000 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

UPnP

от какъв мазохизъм си минал от публични на частни адреси :(

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

UPnP

от какъв мазохизъм си минал от публични на частни адреси :(

Ами от БТК се отказах поради финансово неизгодни условия.

UPnP ще стане ли с нереални адреси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.