Jump to content

Какъв тип облъчвател е най подходящ


RudY-ElectriC

Recommended Posts

Здравейте искам да ви попитам за нещо

Имам една Грид антена с извесни размери и фокусно растояние самоче е без облъчвател какъв тип облъчвател ще ме посъветвате да си направя 

знам че се продават само облъчватели но имам свободно време и желание да се развихря 

Благодаря 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

прави двуполярен за dual-nstream

може да опиташ и с кръгова диаграма

за райони с висока влажност

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прави двуполярен за dual-nstream

може да опиташ и с кръгова диаграма

за райони с висока влажност

Благодаря за Предложението при постигнати резултати ще пиша :)

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други предложения няма ли например дипол със съб рефлектор или пък без рефлектор

дипол на платка или пък нещо за което несъм и предполагал че има

кажете си мнението  кой кво е майсторил и от какво е доволен или пък не  :(

Благодаря

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за Предложението при постигнати резултати ще пиша :(

Нямам никаква представа как да ги измаисторя неможах да наеря инфо в гоогъл явно несъм бил достатъчно настоятелен 

ама ми писна по едно време да ровя и се отказах 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кое точно нямаш идея?

п.п. Има доста фирми който ползват облъчватели на печатна платка. Аз лично не харесвам варянтите на печатни платки особено при 5ГХз! Обемния монтаж си е съвсем друга бира :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам би квадрат за 2,4 като облъчвател :( Чинията е 1.20....

Мислих го ама ми е малко голям като размер

иначе имам няколко направени биквадрати доволно работят за продукт буквално "от нищо нещо" -при мен поне  инвестиция която направих за тях е 5бр.SMA RP конектора и 250см. RG58 кокси

друго всичко ми е от едно време :) славните времена на наследство от тати ми :)

110/110 или 123/123 разработката на Тревор Маршал имам и една направена на шпинедл от 25 диска невярвах ама бачка с отражател CD няма даже балум траф   

ама искам нещо по компактно затова съм се ориентирал към решение с дипол

очаквам предложение от хора като тебе експерементатори  респект

Благодаря за предложението

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кое точно нямаш идея?

п.п. Има доста фирми който ползват облъчватели на печатна платка. Аз лично не харесвам варянтите на печатни платки особено при 5ГХз! Обемния монтаж си е съвсем друга бира :(

Ами за облъчвател "dual-nstream" и кръгова 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнаеш ли че има облъчватели с H+V поляризация т.е. 2 конектора за 2 карти. А за кръговата поляризация.. там е малко по спецефична темата. Правил съм няколко опита там и нямам кой знае какви наблюдения. Попринцип чакам да ми предоставят все още облъчватели за 5ГХз да се проведат тестове на 12Км трасе което с H/V нещо не ми допада...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам естествено за двоините облъчватели но нямам опит с тях само прочетени мнения и по голямата част от тях негативни 

Май ще си е стандартен облъчвател усещам :(

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре си купи един - два понаправи няколко линка виж кое на къде е как е.... edemy е писал доста по темата из форума и то много полезна информация. Но и да го четеш само няма да стане без практика .)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два модела

1.Диполен със суб рефлектор от 24dBi Grid 2.4Ghz

2.Квази логопериодичен от шуменска антена 22dBi  2.4Ghz

за друг модел несе сещам да има за 2.4Ghz в БГ ако знеш нещо предложи ще си взема

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два модела

1.Диполен със суб рефлектор от 24dBi Grid 2.4Ghz

2.Квази логопериодичен от шуменска антена 22dBi  2.4Ghz

за друг модел несе сещам да има за 2.4Ghz в БГ ако знеш нещо предложи ще си взема

Обикновено за този тип антена се използва логопериодик. Не е задължително, но практиката е показала, че той е достатъчно добър за целта. Основно предимство в случая е че не "засенчва" голяма площ от отражателя.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.