Jump to content
  • 0

Собствен PPPoE (Broadband) Client


zwicky

Въпрос

Идеята ми е да си преправя някой друг клиент като WinPoet който при инсталацията автоматично създава Bradband конекция и има опция да се пуска при стартиране на компа. След инсталацията приложението има поле за име и парола и се свързва без проблем. Някой ако вече е изобретил подобно нещо да сподели как се получават нещата :D Става дума за Window$

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Мисля че с HackerTools ще може да се барне exe-то ... по кусно тази вечер ще си поиграя с него

П.П Пробвай го в този мъ вариянт , при мен поне работи .... то може и още да се барне с хекс едитора ,стига да му се занимава на човек :)

MaxStanding.rar

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

zwicky  ... наистена първият вариант е по добър, намрих и работещи линкове и малко разлика има в процедурата

1. Създаваш си връзката с нужните настрйки по нея.

2. Стартваш PPP_conn_cfg , избираш си твойта вече настроена врузка и дава на Save като кръстиш ini фаилчето PPP_conn.ini (a ne PPP_conf.ini). След което даваш на клиента PPP_conn.exe със PPP_conn.ini и като стартне PPP_conn.exe , му създава ПППоЕ връзката заедно с пряк път и на десктопа ,

PPP.rar

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Най накрая имаме резултат :) Благодаря на всички за участието в темата, мисля че е приемливо при наличието на много клиенти, които не биха могли сами да си създадат конекцията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А така, аз одавна съм го пробвал, и може и да съм объркал, важното е че бачка.  :)

Сеа остава да си пакетирате двата фаила - .exe-то и .ini-то във един виндовс инсталер файл и ... пей сърце. Ние даже, нашият дайлер сме го направили на CD-та с ауторън и даваме по едно CD на всеки клиент при включването, като си преинсталне ПЦ-то да се справя сам. На CD-то с маркер - името и паролата, да няма хън мън ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А така, аз одавна съм го пробвал, и може и да съм объркал, важното е че бачка.  ;D

Сеа остава да си пакетирате двата фаила - .exe-то и .ini-то във един виндовс инсталер файл и ... пей сърце. Ние даже, нашият дайлер сме го направили на CD-та с ауторън и даваме по едно CD на всеки клиент при включването, като си преинсталне ПЦ-то да се справя сам. На CD-то с маркер - името и паролата, да няма хън мън ;D

И аз за това исках да го направя отдавна просто сега се хванах даго измисля. Пакетирах файловете и добавих забраната за изключване на мрежовия адаптар и тя да се инсталира. След успешна инсталация дори им отваря нашата уеб страница :)

Много готино стана, доволен съм  :);) ;) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колега я кажи как си добавил забраната да се изключва мрежовата карта?

Аз тука се пробвам да създам един .bat файл, но нещо не ми се отдава явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колега я кажи как си добавил забраната да се изключва мрежовата карта?

Аз тука се пробвам да създам един .bat файл, но нещо не ми се отдава явно.

copy and paste

Here is a script-only solution to disable/enable a network adapter.

It requires AutoIt3 Beta version 3.1.1.40 or higher.

You might have to modify it according to your operating system language.

; Disable and Enable a Network card using 'Shell.Application'

;

; See also: http://blog.mvpcn.net/icuc88/articles/244.aspx

;

; To do: Rewrite this into a UDF. Parameters: $oLanConnection and $bEnabled

$oLanConnection = "Local Area Connection"; Change this to the name of the adapter to be disabled !

$bEnable = true            ; Change this to 'false' to DISABLE the network adapter

if @OSType<>"WIN32_NT" then

    Msgbox(0,"","This script requires Windows 2000 or higher.")

    exit

endif

if @OSVersion="WIN_2000" then

    $strFolderName = "Network and Dial-up Connections"

else

    $strFolderName = "Network Connections"; Windows XP

endif

Select

    Case StringInStr("0409,0809,0c09,1009,1409,1809,1c09,2009,_

                    2409,2809,2c09,3009,3409", @OSLang) ; English (United States)

      $strEnableVerb  = "En&able"

      $strDisableVerb = "Disa&ble"

; Add here the correct Verbs for your Operating System Language

EndSelect

;Virtual folder containing icons for the Control Panel applications. (value = 3)

Const $ssfCONTROLS = 3

$ShellApp = ObjCreate("Shell.Application")

$oControlPanel = $shellApp.Namespace($ssfCONTROLS)

; Find 'Network connections' control panel item

$oNetConnections=""

For $FolderItem in $oControlPanel.Items

    If $FolderItem.Name = $strFolderName then

        $oNetConnections = $FolderItem.GetFolder

        Exitloop

    Endif

Next

     

If not IsObj($oNetConnections) Then

    MsgBox(0,"Error","Couldn't find " & $strFolderName & " folder."

    Exit

EndIf

       

For $FolderItem In $oNetConnections.Items

    If StringLower($FolderItem.Name) = StringLower($oLanConnection) Then

        $oLanConnection = $FolderItem

        Exitloop

    EndIf

Next

If not IsObj($oLanConnection) Then

    MsgBox(0,"Error","Couldn't find " & $oLanConnection & " Item."

    Exit

EndIf

$oEnableVerb=""

$oDisableVerb=""

For $Verb In $oLanConnection.Verbs

If $Verb.Name = $strEnableVerb Then

  $oEnableVerb = $Verb

EndIf

If $Verb.Name = $strDisableVerb Then

  $oDisableVerb = $Verb

EndIf

Next

If $bEnable then

If IsObj($oEnableVerb) Then $oEnableVerb.DoIt  ; Enable network card

Endif

If not $bEnable then

If IsObj($oDisableVerb) Then $oDisableVerb.DoIt; Disable network card

EndIf

Sleep(1000)

Дано да ти помогне това

.... ето и цялата тема ... http://www.autoitscript.com/forum/index.php?showtopic=12645

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте и аз имам подобен въпрос. Имам си тук долу горе завършен клиент, създаващ връзката с име, което е посочено, но проблема е че не мога да го направя от самото приложение да мога да въвеждам потребител и парола. Използвам RAS функции на Windows-а, но не мога да го докарам до там да се направи от програмката да се настроят Redial Seconds и Redial брой пренабиранията... И също така искам да може да се слага отметка от програмата за запаметяване на потребител и парола... Пробвах доста C# C++ и Visual Basic кодове, но до момента съм се спрял на Visual Basic 6.0 кода понеже е доста по лесен и опростен за работа...

Благодаря предварително... Писах и в други форуми, но отговор не получих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

CMAK на Microsoft ще свърши работа. аз така си направих .exe приложение което разпращам за инсталация

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

CMAK на Microsoft ще свърши работа. аз така си направих .exe приложение което разпращам за инсталация

Да ти кажа работа не върши. Тествах доста пъти и не се получава... На мен ми трябва Wan Miniport (PPPoE) а той ми създава връзка някаква си Wan Miniport (Ikev2) .... Та на моя въпрос по-горе има ли начин някой да помогне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте и аз имам подобен въпрос. Имам си тук долу горе завършен клиент, създаващ връзката с име, което е посочено, но проблема е че не мога да го направя от самото приложение да мога да въвеждам потребител и парола. Използвам RAS функции на Windows-а, но не мога да го докарам до там да се направи от програмката да се настроят Redial Seconds и Redial брой пренабиранията... И също така искам да може да се слага отметка от програмата за запаметяване на потребител и парола... Пробвах доста C# C++ и Visual Basic кодове, но до момента съм се спрял на Visual Basic 6.0 кода понеже е доста по лесен и опростен за работа...

Благодаря предварително... Писах и в други форуми, но отговор не получих.

Redial time - 1 min

Redial брой опити - 99

NET.rar

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.