Jump to content
Poc

Малко помощ и съвети относно един ADSL

Recommended Posts

Poc

Значи обяснявам ситуацията.

Имам един бтк модем с безжичен модул от тия черните Пирелита модел DRG A124G. Сложен е в хола на двустаен апартамент. В спалнята се лови на 3 черти според Windows XP, обаче много мудно отваря страниците и с триста зора си захапва IP по DHCP.

А дори и да го задам ръчно, даже и Gateway и DNS1 и DNS2, пак същата работа. Говорим за проба на стационарен РС с карта на ASUS - WL-167g ето я тук. Пробвах и с лаптоп с карта с Атерос AR5006EX, с него нямаше никакви проблеми. Пробвах горепосочената карта на лаптопа, и нямаше никакви проблеми.

Пробвах я на всички USB портове на настолното РС и нямаше промяна не иска и не иска да работи коректно. Хрумна ми, че може Windows-a да е омазан нещо, и го преинсталирах, ефект естествено нямаше.

Тогава взех личната си карта - TP Link WN422G, ей такава. Вкарах я в USB порта на настолния РС и съвсем леко се подобриха нещата, но пак ефекта не беше достатъчно задоволителен. Ниско ниво на сигнала пък изкарва Windows, че се връзва на 32 или 48Мбита, пък сигнала на Low. Сканирах с лаптопа и с програмата Inssider, да не случайно някой да замърсява канала, но уви на 4ти канал, както бях настроил модема, нямаше други станции, дори и скрити такива. Сигнала беше на -58.

Тогава ми мина през акъла, че може и USB портовете да не дават достатъчно ток, но уви с ASUS картата консумацията беше 300мА, пък с ТР Линка 500мА, т.е. портовете даваха нужното захранване.

Според Вас къде може да е причината, въпросното РС да не може да лови като хората безжично интернет?

Сетих се да се обадя на един малко по-опитен от мен, и той ми сподели, че било възможно захранващия блок на настолното РС да смущава до такава степен wifi сигнала, че да го заглушава.

След проверка пак с inssider, този път пусната на настолния РС, установих, че ловя значително по-малко рутери отколкото на лаптопа, и видях резон, макар и не много обнадеждаващ в думите на горното лице. Сигнала беше станал -68, което според мен не би трябвало да е проблем. Сетих се да проверя с по-дълъг USB кабел, просто за да отдалеча картата от РС-то, за да видим какво ще стане, но уви вече беше станало 21:30 и просто загубих интерес днес да се занимавам още с проблема.

Приемам всякакви мнения и препоръки, как да реша проблема.

he3

ето ти съвет земи си това усб има външна антена и може да се смени с някоя друга антена

Please login or register to see this content.
няма да имаш проблеми с такова съм повече от 2 години и няма проблеми докато на нетгеара боклука имаше само една чертичка

Poc

Ами тя моята си личната е с по-добри параметри от посочения модел и въпреки това също не показа добри резултати.

Намерих временно решение с по-дълъг USB кабел. Като е по-далеч от кутията и няма чак толкова големи проблеми със сигнала.

Всякакви нови предложения са добре дошли.

Велин

проца на компа ти да не е на 2,4гхц :D пусни си кабел и си гледай кефа

Mupo neTkoB

и аз го подкрепям Велин. "Където може с кабел, не го прави без!!!"

Poc

Велине и на мен ми направи впечатление, че процесора, в случая Celeron работи на 2,4Ghz. Аз даже помня навремето имах процесор на 150Mhz, и при пускане смущаваше FM радиостанциите у нас. Но дори и не съм се сетил, че може да има толкова голямо влияние. Генералният извод е: Не си купувайте процесори на 2,4 и 5,8Ghz.

Ако някой се сети за още нещо, ще ми е от полза при бъдещи проблеми от подобно естество.

Велин

аз :D ся викам да си купя едно такова

Mupo neTkoB

ще си като тия от РИОКОЗ :D

Poc

Ами на тия дето правят inSSIDer, има един спектрум анализатор WiSpy, някакви отзиви за него. Друг е въпроса ефира на 2,4 банда колко много е замърсен. Тук в Козлодуй, като пусна лаптопа и около нас засичам към 50ина мрежи с inSSIDer.

111111

не ми се сканира на мен че виждах 250 мак адреса преди 3-4 години

Poc

Ако има някой с подобно устройство като тези на РИОКОЗ с радост го каня да дойде до моя блок и да измери една WiMAX клетка. Хем сме на няма и 30 метра от сградата на едно училище. А и както чета всеки сектор си има по 10Вата пуснати. Не е ли прекалено високо това като мощност?

111111

не на риокоз а на КРС трябва да пратиш молба за замерване

NetworkPro

1997925198126527600012772893653Ux5G8QO7lPF4kleYFaQ.JPG

Качвайте си картинките на по-неограничени хостове че тия дефолтските ги трият след време, не ги показват ако използваш AdBLockPlus, NoScript....

Така като гледам - пускай на осми канал (картинката като примерна ситуация), и си осигури някаква добра видимост и ниво на твоето AP , за да се чува доста по-силно от тези на съседит (включително и насоченост, поляризация опитай да подобриш като условия) (например), считано от твоето си клиентско устройство. Ако трябва използвай по-насочени антени/устройства- Ubnt имат вече изкарани модели, няма наличности обаче в БГ. ....

ето ги. не ги поддържат вече, купувай марки дето си поддържат нещата.

Edited by NetworkPro

yavore

Probvai da nastroish wifi routera na niakuv drug kanal.

----------------------------------

Да видя някой преди теб да е писал на шльокавица?

ПОЛЗВАЙ КИРИЛИЦА

----------------------------------

syscom

Помоли виваком да ти сменят модема от пирели на комтренд и ще видиш ка ще се оправи проблема.