Jump to content
  • 0

Masquerade и ICQ FileTransfer / UPnP


2GOOD

Въпрос

  • Администратор

Здравейте,

от доста време ви посещавам, преди и от блога съм черпил инфо, но ето че дойде време да се регистрирам и да задам първото си въпросче (май са две)

От около година и половина ползвам Mikrotik 2.9.27 на x86 машина (PIII 600Mhz Slot 256KB FullSpeed L2) и съм изключително доволен. Ползва се предимно за домашни нужди, както и за две съседски момчета на които давам нет, shaping-a е с PCQ Tree и разделен на градски, бг и международен.

доставчик --- PPPoE --- NAT --- DHCP

Стига съм се обяснявал сега към проблема...

Не мога да изпращам/получавам файлове през ICQ и направо ме вбесява - понякога работи но изключително рядко без да са правени промени по конфигурацията.

Кажете какво да направя - някакъв порт да пренасоча нещо незнам...

ICQ-то е весия 6.5 и не съм сигорен дали ползва UPnP, където също имам проблем...

Когато се върже PPPoE-то UPnP работи нормално, но ако се разкачи по една или друга причина, за да тръгне отново UPnP трябва да го спра като сървис, отново да му посоча external interface -> PPPoE-то и тогава пак си работи до следващото разкачане

P.S.

===

Иначе да се похваля машинката е със 75W захранване MiTAC изключително тихо, със IDE->CompactFlash преходник и съм стигал до 90 Мбита от три торента  :D 80% CPU  8-) и 119 дена uptime  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Ще стане само със скрипт

трябва се поровя да видя как се махаха

динамичните правила от NAT

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Латвийците мисля че във версия 3.25 оправиха UPnP-то след като им вдигнах шум :D Мога да ти предложа две неща: от мен - последната версия RouterOS (пиши на лични) и от теб - да си инсталираш последното ICQ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Отвори настройките на скайп-а иди на Advanced ---- > свързване и после най-горе кадето пише ползвай порт го смени със 61744 и трябва да няма проблеми със пращане и получаване на файлове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Отвори настройките на скайп-а иди на Advanced ---- > свързване и после най-горе кадето пише ползвай порт го смени със 61744 и трябва да няма проблеми със пращане и получаване на файлове

Става въпрос за ICQ  ;)  и съм с последната версия  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.