Jump to content
  • 0

TL-WA901ND


stanioomega

Въпрос

Искам да попитам , някой ползвал ли е такова животно  http://www.ciudadwireless.com/tp-link_tl-wa901nd_300mbps_advanced_wireless_access_point-_atheros-_3t3r-_2-4ghz-_802-11n-g-b-_passive_supported-_push-p-3046.html , идеата ми е да му забия 3 секторни на по 120 градуса и да носи 20-25 човека.3-те антенки си се махат , че и ПОЕ си има, само дето си остава Тъп Линк.

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

По скоро на този ЛИНК

интересно е това с 4 SSID per VLAN

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От доста време се туткам и не се решавам да тествам N ките от тоя клас... Значи конкретно за въпроса ти, немога да кажа на 100% но според мен няма да се справи. И все пак зависи на колко разстояние са клиентите, какви скорости, освен това ако мислиш с тия 3 антени да направиш 360 градуса - няма да стане . 2 те са TX/RX 3 тата е само RX. " Тъп линк" то така.... ама само те имат atheros на тази цена! Аз поне от марката като изключ суичовете им съм доволен ( то и те си работят просто не са ми интересни на тази цена/възможности ) . Иначе от B/G най-ниския им клас съм доволен и то в режим AP си носят в момента 3 usera без никакви грижи, а най вероятно е с 8мб рам..... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Клиентите ще са къмпинг на място не повече от 200-250 метра всеки един от антените , трафик няма да се прави кой знай какъв или понетака предполагам , а това за 360 те градоса най лошо звучи от всичкото ;) , то това ми грабна най вече окото ,

Можеш ли да предложиш нещо подобно като решение във вид на сапунерка :), или да ги навържа със сплитер пак каквото покаже .

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Защо искаш N стандарт ? Не ми стана ясно. Ами сложи 3 булета  + секторите или 3 нанотата ако нямаш сектори. Но по добре да сложиш секторни антени и за начало някакви сапунерки евтини после като се раазрастне слагаш един микротик и край ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами стори ми се добра идеата да ползвам една сапунерка че уш по малко главоболиата като е една ;) , ама май ще е по съпонерка на сектор пък за после ще видим . Аз еития TL-WA501G съм разхвърлял на няколко места ама много се плашат от тъмното :) ... дойде ли вечер и става мазилка

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може ли да си инсталираш една добавка в браузъра за проверка на правописа?Ако съм модератор,направо ще ти изтрия постовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може ли да си инсталираш една добавка в браузъра за проверка на правописа?Ако съм модератор,направо ще ти изтрия постовете.

Съжелявам за правописа ,не съм обърнал внимание ... този път наистена съм се овлякал с фонетиката ;) ... за напред ще си проверявам постовете преди да  ги побликувам

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Съжелявам за правописа ,не съм обърнал внимание ... този път наистена съм се овлякал с фонетиката ;) ... за напред ще си проверявам постовете преди да  ги побликувам

СъжАлявам за правописа,не съм обърнал внимание...този път наистИна съм се УвлякЪл с фонетиката :) ... ЗАНАПРЕД ще си проверявам постовете.

Думи нямам просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не разбрах какво правел 501 цата ?

Омотват се , то цялата работа е от тока (рестартваш го и се оправя ),знам че решението е UPS ,но мисля че по добре ще е да ги сменя с нещо друго .

Joro_Blg

нямаш ли си друга работа бе правописецо ,...разбирам да са те издразнили грешките от фонетиката и моето невнимание , но това е прекалено .... хайде пусни си един студен душ и се поохлади малко ,че не се знае твойте "косури" колко са ...........

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За тока не е само решението УПС мога да ти пратя без пари една платка (опитна е все още) да видим дали ще правят така защото при мен където няма упс си слагам  такава и проблемите спират. Само изискването е да не минава 14,4В Прав ток захранващото напрежение (измерено, а не каквото пише на някъв си адаптер). Аз затова ги модвах преди тия евтините ама не си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За тока не е само решението УПС мога да ти пратя без пари една платка (опитна е все още) да видим дали ще правят така защото при мен където няма упс си слагам  такава и проблемите спират. Само изискването е да не минава 14,4В Прав ток захранващото напрежение (измерено, а не каквото пише на някъв си адаптер). Аз затова ги модвах преди тия евтините ама не си струва.

Дай малко повечко инфо за тия платки, предполагам че е твое творение ... има Бусове кадето пътуват редовно до Испаня  и ако наистена вършат работа мога да си поръчам 10-тина бройки

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Че не си ли в БГ?

"Мисля да е изкарам по-евтино решение като модул за 12В 1-2А. Ще има следните параметри:

- защита от пренапрежение ( над 14,4В) на входа.

- защита от пренапрежение ( над 14,4В) на изхода ( ако върне от консуматора ).

- защита от променлив ток на входа

- защита от обратен ток на входа

- защита от късо съединение на изхода ( възстоновяема )

- защита от претоварване ( над 2А )

-опция за рестартиране на консуматора чрез помоща на PicoIP без нужда от Relay Board!

- индикатор за налично входно както и за изходно напрежение

Схемата изключва товара ( суйча/АП то) ако напрежението падне под 8В (при напрежение под тази стоийност въобще не вкючва товара поради вероятност от болкиране )  дори за част от секундата след което изчаква няколко секунди и тръгва т.е. прави рестарт при срив на напрежението за момента при тестовете показва много добри резултати но ще продължим с тях поне 1 месец... Размерите на прототипа са колкото кибритена кутийка и се надявам да станат по малки.

Идеята на да се слага там където не е рентабилно да има UPS пък все пак не е приятно да забиват.. ;)"

КАкто бях казал единствено ако Мериш 12-14В, защото масовите адаптери който пише 12В пускат по 16-19В!

Имам една 2 тестови бройки който си работят просто платките не ми харесаха като проект... мога да ти пратя една да я  пробваш.Пък за закупуване ще се говори при изкарване на краен продукт.

п.п. Попринцип не ги правим както и другите неща с цел излизането на пазара и печалба, а предимно за наши нужди както и на 3-4 ISP та още с който подържаме много добри отношения :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Звучи много добре това ,и като се замисля в предвид размера който има е даже по приемливия варянт вместо УПС , само че незнам ,в момента не мога да го замеря но по памет си мисля че 501 ците бяха с 9 болтови и 800мА адаптери.

Би ли ми писъл на някой от месенжерите ICQ-290103265 , MSN- stanislav400@vestel.bg , skype- kawasaki32 ,

за да не спамя във форума с въпроси от рода "от каде си и що си ... etc." , бих искал да го пробвам това чудо ... ще реши много от проблемите ми.

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В крайна сметка някой ползва ли такова устройство? С рутер микротик може ли да играе wireless който разпръсква DHCP-to от микротика? Lan порта да го играе обикновен лан в режим АП. Забива ли въпросното устройство? Как се държи с повече клиенти? Обхват с тези 3х4дби?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.