Jump to content

Ovis Link AirLive WLA-5000AP ver.2 след ъпдейт към DD-WRT - Умря тотално!


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

  • Администратор

Жиг -Так 

демек през JTag да пробваш възстановяване

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дявола си нямал работа, та си шибал ..........., нищо лично колега, но що ти беше да го ръчкаш, производителя си е преценил с кое ще работи най добре

.... или развиваш развойна дейност за слава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E да не съм първия който прави такива неща :) . То първо захапа но си пишеше горе Trial. След което пробвах с друга версия и тогава стана мазилото. Днеска ще ми прая жик так аз така си и мислех но викам да попитам може да има някой друга идея...Ама вчера и без това го нямах чипа в наличност да започна. За първи път ще ми е ама  няма как.. Ако тръгне - тръгне, ако не здраве да е не е толкова скъпо у-во че да го мисля.

п.п. Исках да го разцъкам DD-WRT то да го видя какви възможности има, предимно ми трябваше да мога сложа ограничение на потребители с по лош сигнал от едиколко си да немогат да се вързват.  Сега се сещам, че имам един Surecom който е аналогичен но е само БГ и обира праха ( аз бях пускал тема за него и проблема му със софта ). Може и него да пробвам ако е със същия конектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих Жик - так конектора но няма да има време сега да го пробвам.... че отивам да по-бягам малко, покъсно ще видя само не ми стана ясно през терминална програма както при 232 ли се работи или ?!  :)

post-61-130900725983_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох насам натам ама нещо неможах да разбера какво точно се прави и АП то мисля да го запратя  към някой от складовете за донор... Или ако някой го е правил и нейска публично да сподели да ми пише на ЛС да му го пратя да го излекува за някой лев ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид че вероятно Bootloadera е здрав тоест нямаш нужда да се мъчиш с JTAG. Трябва ти RS232 закачен на белия конектор който е до JTAGa. Схеми в нета има кое къде се закача .

Иначе опитай да задържиш ресета за 30 + секунди. Рестартирай устроиството и следи дали ще се появи пинг на 192.168.1.1 за малко.  Оттам нататък вече е по лесно понеже затова кратко време можеш да се логнеш в bootloadera и да оправиш нещата.

P.S: Surecom EP9600-GP e с VXWorks а не с Linux и боотлоадера е друг . ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз точно това направих - Успях да подкарам 232 конвертора работи за момента но е на другия лаптоп който няма нет и няма как да покажа какво изкарва за момента - покъсно. Иначе започна на TFTP сервера да изкарва това :

Connection received from 192.168.1.1 on port 0 [24/02 18:15:18.421]

Read request for file <zImage>. Mode OCTET [24/02 18:15:18.421]

File <zImage> : error 2 in system call CreateFile The system cannot find the file specified. [24/02 18:15:18.421]

Работи на 115 speed на компорта на нито една друга не захапа... Конвертора го направих с MAX232 - много културно чипче ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

целта е бот лоудера да бъде спрян преди процеса на прочитане на имиджа на операционната система

после през TFTP се зарежда нужната и се записва в Епрома

горе долу като старите TP-Link

имаше едно описание в нета за А7250 (airaya Ai108) как се префлашваше по тая технология

ама не го намирам

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е файла за флашване.Ама ти си го прецакал вече.

http://dd-wrt.com/routerdb/de/download/Airlive/Ovislink/WLA-5000ap/-/original-to-ddwrt.bin/2134

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно с тоя файл го направих той си тръгна ддврт то но изрева че след 24h ще увисне и после намерих уж кракнатно то което така го кракна, че е на тва дередже в момента.

п.п. Това ми изкарва през конзолата но сега хапвам и по-късно ако имам време пак ще го мъча

============================================

        AR2313 Boot Loader Interface

        V1.03e00 2006-1-02 (zImage)

      ============================================

Please choose the operation:

  1: Load system code to SDRAM via TFTP.

  2: Load system code then write to Flash via TFTP.

  3: Boot system code via Flash.

  4: Load calibration data then write to Flash via XModem.

  0

  Total-length = (0x19ffe4) 1703908 bytes, Total-CRC = 0xce826fa

  ZImage -CRC = 0xce82c36

TFTP mode  ...

Ethernet use flash address

Ethernet driver loaded

serverip = 192.168.1.254

filename = zImage

waiting tftp loading  ...

Error on tftp download

Copying image from flash to SDRAM ...

flash start= 0xbfc50000; flash end= 0xbfdeffe4

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/2b73acecab437df30e640a42686b4358/rs232/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, използвай този документ там е описано как се възстановява устройството.

http://69.64.87.53/airlive_fileserver/uploads/FAQ/WLA-5000APv3/WLA-5000AP_Emergency_Recovery.pdf

И както винаги RTFM с най-приятелски чувства  ;) .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ;) Точно по него се мъчих 4-5 часа какво ли не правих и незахапва.. Пратих го на един колега в София имал желание да го мъчи, защото на мен ми писна :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/2b73acecab437df30e640a42686b4358/rs232/

Много луд кабел  ;) .Би ли постнал схема за направата му.

Ще съм ти много благодарен.

Извинявам се за офтопика.

When you dream,there are no rulz...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.