Jump to content
  • 0

Ъпдейт на версия на МТ


Юлиан

Въпрос

Здравейте. Регистрирах се днес с цел да понауча нещичко. Обмислям да си ъпгрейдна версията 2.2.7 до някоя по нова, а защо не до последната - 3 и коя беше там. Опасявам се обаче да не ми иска нов лиценз и да ми скапе настройките, или затрие нещата, защото не знам все още как да я върна после. Има ли такава опасност. Също така не знам коя версия и за каква система да избера. Компа на който е инсталирана и ползвам за рутер е Селерон 300Mhz и доста стар, със SDR- слотове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Не би трябвало да се притесняваш за затриване на рутера. Започни с

> system backup save name=old-conf

Изтегли си го при теб бакъпа. Качи си версията, за която имаш лиценз или каквато докопаш. И си нагласи всичко. Съмнително е да стане с

> system backup load name=old-conf  

но нищо не пречи да опиташ. Ако нещо се затрудниш връщаш старата версия и наливаш backup-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ок и благодаря! Версията ми се оказа 2.9.7 обаче, а WinBox-а е 2.2.7. Имам няколко Bakup -a вече и тия дни ще пробвам. И още нещо. Дали няма начин да си направя клониране на хард-диска с цялата информация дотук. Харда е 2GB и е доста стар, та си мисля че, недай си боже спре един ден и ще си имам кахъри. Защото и софтуера ми го инсталира един приятел и не знам какъв ключ е ползвал, откъде го е взел и дали пък не е кракната тая версия на МикроТика. Мисля си да да опитам да го инсталирам на Windows базирана машина и оттам да го клонирам със някой подходящ софтуер, но се опасявам че ще се скапе файловата система. Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ползваш най-разпространената. Има я навсякаде. Няма смисъл от клоне. Купи си една IDE Flash по-добре и прави експерименти на нея. Когато уцелиш грамажа просто я остави на машината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

[movedhere] Микротик за начинаещи [move by] vsh.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ползваш най-разпространената. Има я навсякаде. Няма смисъл от клоне. Купи си една IDE Flash по-добре и прави експерименти на нея. Когато уцелиш грамажа просто я остави на машината.

Добра идея. Имам преносим хард, ще инсталирам там и ще се правят малко опити. Че не съм много наясно с Линукс-а. Все някога трябваше да започна. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.