Jump to content

Проблем с изграждане на радио линк на 2 хопа


Adler

Recommended Posts

Здравейте, бих искал да помоля за млако помощ някои, който се е борил с подобна ситуация.

Искам да реализирам връзка на 2 хоп-а. Оборудването ми е следното:

точка 1 Микротик 433АН software version 4.5 (една радио карта 5GHz band)

точка 2 Микротик 433АН software version 4.5 (две радио карти 5Ghz band с две антени - това е междинната точка)

точка 3 Микротик 411 software version 4.5 (една радио карта 5GHz band)

от към конфигурация имаме:

3 клиентски събнет-а с реални IP адреси.

2 събнет-а за менажиране на устройствата.

На междинната точка се терминират 2 от тези клиентски събнет-а, а на 3-тата точка 3-тия събнет.

единия събнет за менажиране се ползва за 1-вия линк (точки 1-2), а втория се ползва за менажиране на 2-рия линк (точки 2-3). Рутирането на клиентските събнети се извършва от събнетите за менажиране. Като има дефинирани статички рутове в мрежата на ISP-то до клиентските събнети през 1-вата точка. И в първата точка са описани всички мрежи със статични рутове. Трафика между точки 1 и 2 е тагнат, като този VLAN се терминира в 2-рата точка на wireless интерфейса. От 2-рата към 3-тата точка трафикът не е тагнат. Всичките точки се виждат, и не са прозрачни. IP адресите за менажиране на устройствата са на Wireless интерфейсите и на двата линк-а. Бриджове никъде не съм слагал. 2-та клиентски събнета които се терминират на 2-рата точка имат услуга. До тук всичко добре, обаче услуга до третата точка няма. По менидмънт всички устройства се виждат и се достъпват от всякъде, но пинг до клиентския събнет на 3-тата точка няма. (1-вото IP от събнета е на етернет интефрейса а 2-рото IP e при клиента, събнет е с 30 битова маска).

Когато се опитам да вкарам wireless и етернет интерфейса в един бридж на 3-тата точка, ми се губи връзката по менидмънт събнета, но интересното е тогава, че от 1-вата точка при това положение успявам да пингна етернет интерфейса на 3-тата точка където е клиентския събнет. Слагам в бридж на 2-ратa точка 2-тa wireless интерфейса заедно с 3-те етернет интерфейса, промяна няма.

Бихте ли ми дали съвет къде може да се чупят нещата? Ако не съм бил достатачно ясен в обясненията ми, мога да приложа и sceen shots от WinBox-a за по-голяма пригледност. Предполагам нещо се чупи по рутинга или по бриджването. Моля, дайте съвет.

Благодаря ви предварително!

Поздрави   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

сложи си адреса на бриджа в 3-тата точка

аз лично бих прекарал L2TP тунел от входа до изхода на цялото гореописано трасе

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Здравейте, бих искал да помоля за млако помощ някои, който се е борил с подобна ситуация.

.............. 

Ти от коя фирма беше?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.