Jump to content
  • 0

port forward 2


plamenVd

Въпрос

Привет на всички!

Ще пусна нова тема а ако админните решат да ме извинят и да я преместят.

Имам следният проблем-мрежа зад АДСЛ със статично ИП с Микротик, 6 Ап в нея.Имах идея да пренасоча портове и при извикване на ИПто и с различен порт отвън да се обажда различно Ап но не успях да го направя.Успях да пренасоча един порт и няколко пренасочвания към различните Ап които са дизебнати и когато искам да видя някое го пускам и така работеше поне година.Проблема е че в училището монтираха камери и тогаз трябваше да пренасочвам друг порт към сървърът им за камерите и тогава омазахме нещата.За жалост бекъпът който имах бе без пренасочванията и два дена вече се мъча да си ги възстановя, но...Моля за помощ и да подскажете къде греша.Качил съм два скрийна, които са от домашната ми мрежа но са със същата постройка.

Благодаря на всички отзовали се.

Учи се от грешките на другите. Няма да живееш толкова дълго, че да ги направиш сам всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

До колкото разбрах, искаш да си отваряш страничките на ап-тата където и да се намираш?

Ако е така:

/ ip firewall nat 

add chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=xx.xx.xx.xx to-ports=xp dst-address=yy.yy.yy.yy dst-port=yp protocol=tcp comment="dst-nat" disabled=no

xx.xx.xx.xx - Вътрешният адрес на АП-то

xp - Порта на които отговаря АП-то (най-вероятно 80-ти порт)

yy.yy.yy.yy - реалният ти ИП-адрес

yp - Портът на който искаш да отговаря АП-то при заявка от отдвън (примерно 1080)

и трябва да зададеш на АП-то gateway (в случая рутера ти)

и така когато напишеш в браузера http://yy.yy.yy.yy:yp където и да се намираш ще ти отвори страничката на АП-то.

За сервера с камерите идеологията е същата.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пропуснах да ти кажа че в този случай реалният ти ИП трябва да е зададен на Микротик рутера. Казвамго понеже спомена че си с ADSL най-вероятно на BTK, а по дефаулт реалният ИП е на модема.

Ако реалният ти ИП е на модема, трябва и на него да зададеш dstnat-ове, но при него се настройва с друг синтаксис и от експерименти който съм правил с такъв модем, зам че не му работят натовете както трябва. Затова най-добре трябва да преместиш PPPoE конекцията от модема на микротика. За да ти дойде реалното IP на Микротика.

Това е общо взето.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

RTFM както се казва


научи се да даваш инфо с командата ЕХ

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

plamenVd имах предвид

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря колега тръгна, но аз преди го бях направил като използвах и srnat-а, не помня къде съм чел най-вероятно в викито или в усера.А за командата не разбрах какво има впредвид модератора.

Учи се от грешките на другите. Няма да живееш толкова дълго, че да ги направиш сам всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

имах предвид вместо снимки да дадеш пример като дадения ти,

с командата export (ex)

в твоя случай

/ip firewall nat export

или  /ip fi na ex (командите се дописват с таболация)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пропуснах да ти кажа че в този случай реалният ти ИП трябва да е зададен на Микротик рутера. Казвамго понеже спомена че си с ADSL най-вероятно на BTK, а по дефаулт реалният ИП е на модема.

Ако реалният ти ИП е на модема, трябва и на него да зададеш dstnat-ове, но при него се настройва с друг синтаксис и от експерименти който съм правил с такъв модем, зам че не му работят натовете както трябва. Затова най-добре трябва да преместиш PPPoE конекцията от модема на микротика. За да ти дойде реалното IP на Микротика.

Това е общо взето.

Поздрави!!!

При колегата е тръгнало,но при мен не иска.Пуснах и нова тема даже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.