Jump to content

Магазин за ел. елементи Елимекс с поредното менте


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

То не бяха транзистори, чипове, кондензатори какво ли не. Но този път избиха рибата тия. Незнам от къде зареждат елементите си ама са понякога направо невероятни ментета. За захранването на CISCO AP то което е в раздела "Направи си сам" бях купил 2 букси от въпросния магазин ( единственото чисто ново нещо като елементи ) . Остъргах пластинките после с аспирин както си процедирам винаги за подобни се опитах да ги калайдисам... Е така и не успях, какво ли не правих. В последствие се оказа, че това е нещо като алуминии. Отивам днеска да ги питам имат ли някой по нормални който стават за запояване  :( . И в магазина казаха проблема е в мен - имаме клиент който купува постоянно такива и няма грижи бил ги запоявал без проблеми с обикновен колофон & тинол  :) . Викам то се е видяло, че ще поредната студена вода за 3-4лв. ама дай да намеря от друго място поне да свърша работата. И отивам в друг магазин и го питам човека може ли да я погледна от близко... Е то няма нищо общо ( за жалост на снимките не си личи толкова ) но определено се запой от раз последната, че и по-евтина беше. от 2рия магазин продавача много се смя като му показах ментето. После отидох и им ги подарих в предния магазин да си ги запояват там както могат.. Ментето е със синя пластмаса, а с чернатата е от другия магазин купена.

post-61-130900725942_thumb.jpg

post-61-130900725946_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

За съжаление вече има много ментета.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно ...

Днеска се луднах заради ментажен светодиод от там... Слагах на едни захранвания св. диоди да индицира че работи да ама диода от време на време ми се стори че премигва..  :)  и то само на 1 то захранване. Позагледах го и то наистина си премигваше от време на време все едно, че е нестабилно захранването...  Първо си помислих, че е от самия захранващ блок но се оказа от диода - направо ми писна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Остъргах пластинките ....

Там ти е грешката. Били са химически или галванически калайдисани и ти си остъргал калайдисването. 

Това калайдисване, разбира се не ги прави по качествени за съжаление... Ако бяха качествени нямаше да са от алуминиева сплав.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ето поредния ментелив чип. TDA7375 и от 2 та броя нито един не тръгна е разбира се бяха и на странно ниска цена. От там вече транзистори и чипове - не.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

На 23 януари 2012 год. поръчах онлайн на въпросната фирма електронни компоненти, които са ми необходими за изработването на контролери за вятърни генератори. На 7 февруари напомних за дадената поръчка. До момента (2.04.2012) тя още не е изпълнена и нямам никаква информация дали ще бъде изпълнена. Прилагам тук копие от кореспонденцията ми с въпросната фирма...

----- Цитат от elimex (elimex@elimex.bg), на 07.02.2012 в 10:27 -----

> On 07.02.2012 10:03, ЕЛИМЕКС Онлайн магазин wrote:

>> ИЗПРАТЕН Е ФОРМУЛЯР: КОНТАКТ

>>

>> ВАШЕТО ИМЕ: Евгени Демирев

>> E-MAIL: emil2001@mail.bg

>> ТЕЛЕФОН: 0878481013

>> ТЕМА: Номер на поръчка: 834

>> СЪОБЩЕНИЕ: На 23.01.2012 дадох онлайн

>> поръчка "Номер на поръчка: 834" за

>> доставка на електронни елементи. До

>> момента няма никаква информация по

>> поръчката. Моля да ми отговорите, дали

>> ще бъде изпълнена или не. Ако няма да

>> бъде изпълнена да си търся други

>> начини за доставка на въпросните

>> компоненти.

>

> --

> Онлайн магазин ЕЛИМЕКС

> www.elimex.bg e-mail:elimex@elimex.bg

> tel:070017400

>

> Zdraveite, izvinqvame se za zakasnenieto, no poradi lo6ite

> meteorologi4ni ysloviq nqmahme koli da ni dostavqt stoka. Pora4kata Vi

> se obrabotva i 6te bade izpalnena! Blagodarim za razbiraneto i priqten

> den!

до elimex@elimex.bg

02.04.2012 09:03

Дължа да Ви благодаря за "успешно" изпълнената поръчка. Мога да Ви кажа, че от тук нататък ме загубвате като клиент и освен това ще уведомя всички мои приятели и колеги за вашето отношение към клиентите си!

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Много мразя, в официална кореспонденция, някой да ми пише на шльокавица.

Това показва неговата интелектуална нищета, а при такава,

какво да очакваш от останалото му отношение към клиента и всичко останало?

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Времето тази зима наистина беше ужас, но все са могли да отидат пеш дори до еконт/спиди и да пратят поръчката - или поне да се обадят и да я откажат, ако виждат, че не могат да я изпълнят.

Редактирано от Networker
  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и в момента времето е отвратително и метерологичните условия не позволяват изпълняването на поръчката. да се надяваме че около 30 Юли или 25-ти Август ще е по-добро и няма да има причини да не ти изпълнят заявката. предполага се че не са ти спешни и може да изчакаш доставката която се бави поради ФОРСМАЖОРНИ обстоятелсва. само трябваше да го напиша na 6liokavica

  • Харесай 1

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Времето тази зима наистина беше ужас, но все са могли да отидат пеш дори до еконт/спиди и да пратят поръчката - или поне да се обадят и да я откажат, ако виждат, че не могат да я изпълнят.

Да, с проблемите с времето съм съгласен, но поне един мейл е без пари, можеха да ме уведомят, а не след като аз изрично ги попитах. Освен това, можеха да кажат: "понеже не следим старите поръчки, моля да ни напомните когато се разтопи снега, да изпълним поръчката" или нещо подобно. Просто пълна липса на информация - изгубени в мъглата!!! Майната им! Не са единствените. Заради този проблем, който е втори по принцип към мен, съм ги отписал като доставчици от днешна дата и изпълнявам стриктно това което съм написал днес в отговор на последния им мейл - във всички форуми в които участвувам съм написал, включително и във фейсбук профила ми! >:D

Редактирано от edemy2001

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези магазини вече не взимаме почти нищо да не казвам, че изобщо не пазарим от там. Достатъчно ментета изкупихме. В комет има почти всичко ако не се доставя от вън за броени дни и не, че им правя реклама ама по коректни не съм срещал. Само се ядосвам че ги няма във Варна.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди си взимахме кабели за захранванията от там с ъглова букса, но тези 10х0.1мм са много тънки и се късат докато носиш захранването, независимо как са запоени. Само мазане със силикон или полиуретан ги оправяше. От както си поръчахме по наш дизайн на китайците се родихме, знам и клиентите.

Друго което взимахме са варистори. Едните 120VDC сработваха на 90DC, което е доста под максималния допуск за варистор, за гръморазрядник е +-20%!!!!

Продавали са ми и надути НОВИ кондензатори, маркови, което не бях виждал до тогава, съответно ги върнах и като се разровихме в торбата с магазинерката, ами те масово всеки 3ти беше забременял.

IRF840 с канал на 2N60, MJE13007 с преход над 6V и много други

Реално продават много неща и няма кой да седне да направи един качествен контрол. Каквото им продадат за оригинална част, това продават за оригинална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.