Jump to content
  • 0

Едно питане

johnpenev
 Share

Question

Здравейте, нов съм в тази сфера и имам няколко въпроса.

Когато имаш много АР в една сграда и те имат един и същ SSID трябва ли да са на различни канали или трябва да са на еди и същ?

Как се настройват микротиците при следният примерен линк:

internet -->lan1-->bridge1-->wlan1  ----> wlan21-->bridge-->wlan22 --->wlan3

lan1 и wlan1 - са на един микротик, wlan21 и wlan22 - ца на втори микротик и wlan3  е на трети като дистанцията между тях е около 15км.?

Правилна ли е тази схема или не се прави така?

Малко дълго стана но дано сте ме разбрали

Поздрави

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

За микротика нещо неможах да ти схвана идеята май мн ми се спи.. А за ап тата е желателно да са на максимално раздалечени канали от себе си и от другите наоколо доколкото е възможно..

• 0

Отностно микротиците заданието е да се свържат две села отдалечени на 30км но са без пряка видимост помежду си и затова има и междинна точка на 15км. Първият микротик е в едното село - през единият лан порт взима интернет а през антена на 5GHz излъчва към междинната точка /тя само трябва да препредава сигнала, на нея има две антени съответно насочени всяка към едно от селата/ и накрая препредаваният сигнал от междинната точка се приема от антена във второто село  и се разпространява по абонати чрез лан.

Та въпросът ми беше по каква схема се настройват микротиците в двете села и този на междинната точка?

А отностно АР - дали станциите да са настроени като АР на един и същи канал за да може клиента като се движи в обекта да остава свързан независимо къде се намира или сама SSID-то да е едно а каналите да са различни.  

• 0

втората точка най-добре трябва да бриджнеш картите

АП-тата трябва да са със еднакво SSID и на различни канали, ако са близко АПтата трябва да са /по възможност/ на 1,6 11канал,

ако по-нататък имаш други АП-та и примерно е отдалечено от АП-то на 1канал можеш да повтаряш, целата е на едно място максимално малко АП-та на един и същи канал да имаш

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

• 0

Желателно е антените да не се виждат смисъл от едното село и другот помежду си и ако е възможно и тея които са 2 те на междинната точка пак да не се виждат независимо че са гръб една към друга примерно.

• 0

Как така да не се виждат нали са монтирани на един пилон няма как да не се виждат.

• 0

Ами затова написах ако може..Попринцип избягвам да монтирам повече от една антена на една стойка :) Но всеки си има виждане.. ::)