Jump to content

Лаптоп+XP, при работа в web - not responding .....


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Значи лаптопа е почти нов смисъл че е пускан много рядко. И като го погледнеш на пръв поглед върви супер филми някой друга игрица, музика.. НО про работа в нета независимо с какъв бролзер е давал NOT RESPONDING последния. Независимо дали е мозила , ие , опера , какво ли не. Странното е, че в нас никога не го направи но клиента твърди, че в тях е нещо много редовно да не казва ежедневие. А и той като го гледам не може да го напъне да го затормози особено поради факта, че човека не разбира и не се рови много и на много места едновременно... Пусках му мем тестове, на харда на какво ли не, прейнсталирах няколко пъти XP то и то с различни версии..сменях какви ли не драйвери който се докопах - ефекта си е същия. Натоварването на CPU то рядко минава 10%. При мен с поне 30 тина таба на мозилата и филм пуснах и торентите го опъваше яко 2 дена никакви грижи. Някой имали идея от какво може да е тва и от неговия ISP възможно ли е да бъде? Лаптопа е ASUS x51rl.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попитай го кои сайтове посещава най-често. някой флаш сайтове може да сбозват браузера

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не помогне, пробвай и с вин 7.

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният път когато се сблъсках с нещо подобно беше виновен еди червей,който се беше качил и на флашката ми ..... та според мен не е зле да се провери за вируси.По-добрият вариянт е да се пусне да речем един tcpdump и да се види какво "бълва" компа ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Специално за вирусите на флашките които заразяват с autorun.inf , единия вариант за предпазване след като изтриете файла е да си направите във флашката директория с име autorun.inf

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

флашка ползвам PQI цъкам копчето и става само за четене :)

инак доста е възможен варианта с гадинките

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех за вирус но след пълен формат на HDD то и да влезе за няколко секунди? Поне при мен такова нещо никога не съм виждал. Утре т.е. събота мисля да пусна wifi линк до въпросния квартал/блок тъй като там нямам мрежа. И ще го закача пробно да видим :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснахме линк и то на 2,4 еи така за спорта. При около 2км -13мегабита реален трафик. Лаптопа се държи за сега много добре цял ден го ровим на youtube/vbox.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах случай с личния ми лаптоп HP Presario 6500, в момента на закачането ми с PPPoE към сървъра на местен провайдър и да ми свирне антивирусната...

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@edemy2001 струва ми се просто вируси активни в мрежата, Интернет. Имаше теми дето съм казвал че гледам да филтрирам MS SMB портове (file sharing..) там са най-вече вирусните атаки.

Отново Миро Петков +1 с добър отговор :) Тъкмо мислех това да постна но вече е казано :o Нетроникс - също. Windows 7 е по-стабилен, освен ако не искаш да правиш нещо по-екстравагантно със софтуер, който не е тестван, не е оптимизиран, стар и т.н.

P.S. видео драйвер в комбиация с Adobe Flash ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сайтовете са предимно vbox/youtube,abv няколко за запознанства - като цяло нищо толкова индивидуално. Днеска пак е пуснал кабела на другия нет и каза след 10 тина минути започна пак да го прави. Значи започвам да си мисля, че не  е нито вирус нито проблем с компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма как от интернета да му прави not responding. има - няма нет браузера трябва да работи, още повече че си преинсталирал винбозето. ако не беше и мен щеше да ме съмнява вирус или spyware, но след като играе ДЕЛчо ДЕЛев няма как. относно случая на edemy2001 мисля че си е имало вирус само че след закачане на pppoe връзката той се е "активирал" и е потърсил нещо в неговите си сървъри за дозаразяване.

DJ69 накарай твоя клиент да си деинсталира флаш плейера. знам че ще му изчезнат шаренийте, но това поне ще отхвърли още един вариант за забиване. сайтовете му ще работят всичките почти със всичките си функционалности

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и да го накарам той няма да разбере какво му говоря :) .. Аз ще отида тия дни да го направя но сега е на моя и работи доста добре като за трасе на тоя банд особено през града  :) с едни сапунерки от kmeta ги купих за ей такива случай. :o На мен ми се е случвало да ми зацикли бозата при отваряне на PDF online  от сайт който е на майна си райна и е със супер кофти peer.

p.s. каква е логиката да е от флаш в този случай след като само като смениш лан кабела както и настройките на ланкартата се държи различно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да забозяват някога когато отварят приложения в самия браузер - word excel Adobe Acr. Reader

ако искаш може да го пробваш да поработи с Maxthon аз лично съм много доволен и рядко забива.

имай предвид че примерно лисицата ми зависва отвреме на време от мобиле.бг

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска техниците от другия доставчих са били на място и са сменили нещо ( не разбрах и аз какво ) и сега му е добре нета :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.