Jump to content

IPTV


gbdesign

Recommended Posts

Ами аз по-горе писах какво слагам и до колко клиенти се поддържат на "клончетата". IPTV за сега официално не поддържам. Няма нито договор, нито конфигуриран мултикаст стриминг. Отделни клиенти, както и фирмата, ползваме IPTV и за сега върви без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявай явно съм чел отгоре отгоре. На коя фирма ползваш IPTV че и аз правя едни тестове тука, може да обменим мнения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 2 ТВ канала се транслират с IPTV, ама не съм запознат с подробностите. От мен е свързаността а с Сет Топ-боксовете друг си се занимава. Знам че и няколко клиента имат абонамент за някакви чуждоземски IP телевизии, ама и там не знам подробности. Естествено, правя разлика между IPTV и WEB-TV ;D Още няма яснота кой доставчик на IPTV ще се ползва, щото да си пускаме наша с индивидуално договаряне на права ще ни е вътрешно, а големите нещо не могат да предложат конкурентна услуга. Гадното е, че за телевизиите ще си трябва отделна свързаност с 400-600 мегабита, като за начало....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Гадното е, че за телевизиите ще си трябва отделна свързаност с 400-600 мегабита, като за начало....

И после сядаш на един, наречен мултикаст... Никой от "гоемите" засега не предлага решение на база уникаст, което за нашите условия си е по-добро към момента (от опит)... Ама темата май побягна към IPTV - май е време за нова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мултикаст + wireless = забрави ;D

Единственото решение което съм виждал да работи е FTTH (пловдив-coolbox), PON (софия - спектър) или междинка FTTB + умен суич и клиентите са закачени на ЛАН директно към умния суич. Незнам обаче колко умно решение ще е това по време на "сезона на дините" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мултикаст + wireless = забрави ;D

Единственото решение което съм виждал да работи е FTTH (пловдив-coolbox), PON (софия - спектър) или междинка FTTB + умен суич и клиентите са закачени на ЛАН директно към умния суич. Незнам обаче колко умно решение ще е това по време на "сезона на дините" ;)

Всичко това е вярно, ако говорим за мултикаст. При уникаст положението е друго... С уникаст всичко си работи и на простички мрежи, без умни суичове че тук-там и през wireless. Според мен, FTTB със не-повече от 2 суича тип неомонтана след оптиката на "гирлянд" са си идеалната топология в момента, не само за IPTV ами и за интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

супер лесно се ремодва да е без мултикаст

ама трябва стабилна връзка от гледна точка ЛАГ 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер лесно се ремодва да е без мултикаст

ама трябва стабилна връзка от гледна точка ЛАГ

Точно... лага и загубите на пакети са проблема, който ако си е ок мрежата не е проблем. Това се опитвам да кажа - като се каже IPTV - всеки включва на мултикаст... що? и те не знаят май... за момента, уникаст става идеално - и от техническа и от икономическа гледна точка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като се каже IPTV и си мечтая да е уникаст ама не. Сериозните производители на стриймъри ги предлагат предлагат предимно с шаси модули за мултикаст. Не говорим за решение от типа PC-> SS1 или SS2 -> LAN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де, ама други също толкова сериозни производители предлагат транскодери/рестримъри които могат да ти го направят на каквото си искаш.

А решенията на база ПЦ са си работещи lowcost варианти за малък обем/бюджет, като разбира се са несравними със сериозно оборудване от класа на Anevia, Terayon (вече motorola),  Tandberg и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз малко като на всяка манджа миродииката ама ... http://www.appeartv.com/ предполагам знаете тази марка. Вече имаме няколко работещи комплекта. И се държат доста стабилно... но ... мултикаст

I FEEL THE NEED THE NEED FOR SPEED

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко което го пишете за IPTV е и така и не е, ама проблема според мене не е дали ще върви телевизията по мрежите или няма, с известни инвестиции ще тръгне, те абонатите в началото няма да са много и лек ще се намери. Ама някой от вас чел ли е договорите на фирмите които я предлагат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

те не искат да обявят публични цени ние ще им четеме договорите

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да няма публични цени на страницата на Mtel има, на Вестител са по скъпи от тях мисля 24 лв повечето доствачици в София са обявили такива цени а те препродават тяхната телевизия, Megalan нямат права за провинцията, Амотера искат едни 5000 лева напред и едни такси месечно все едно 5000 абоната те чакат изправени на нокти да пуснеш нещо си, само ако си питал Interbild там може да не са ти казали конкретни цени, в което също се съмнявам. То други няма освен ако вчера някой е пуснал нещо ново  ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.