Jump to content

Omni Вертикал и хоризонтал поляризация


stanioomega

Recommended Posts

Въпросът ми е следния , ако забода на един кол две Омнита с различна поляризация едната Вертикал а другата хоризонтал ,ще има ли ниакакъв ефект от циалата тази работа ? И ако не то коя от двете ще е по добре да сложа?

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Въпросът ми е следния , ако забода на един кол две Омнита с различна поляризация едната Вертикал а другата хоризонтал ,ще има ли ниакакъв ефект от циалата тази работа ? И ако не то коя от двете ще е по добре да сложа?

е и двете да сложиш .. като не си предвидил клиенти все тая.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са предимно с лаптопи клиентите - Вертикална... Ако ще им слагаш клиентски адаптер - според зависи може и 2 те. Мисля че имаше зависимост спрямо релефа на терена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са предимно с лаптопи клиентите - Вертикална... Ако ще им слагаш клиентски адаптер - според зависи може и 2 те. Мисля че имаше зависимост спрямо релефа на терена...

да де , то и за това ми мина тази идеа през главата да сложа и от двата вида на различни карти .... предимно лаптопи ще се закачат но ще има и такива с тп-линк на репитар (да речем).

Само незнам дали като са на един кол няма да си пречат нещо ... аз ще ги сложа на различни канали , но все пак реших да попитам , може и някой да е правил подобна глупория ;D

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш си слагай секторни антени!

И на мен ми допада повече варианта със секрор щото меко казано понамразих тиа омнита , само че става дума за испания , а тука не ни дават да старчим по зградите ... за тоя случай най безобидно става с омни (по не прави впечатление и не им разваля скъпоценната фасада на зградата) . А за кабел и дума не мове да стане , пък да не говорим ефира какув е ;D

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.beachapartments.es/wp-content/uploads/2008/06/levante2.jpg

Лудница ;D И какъв нет за колко пари ако не е тайна ..

Ами пуснал сам  няколко хотспота  и за по 10 евро имдавам колкото за скайп и MSN

предимно българи ръмънци и маруканци го ползват , зато да говорят по скайп

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложи вертикалната поляризация  лаптопите предимно са с такава ,  сложи чуствителна карта и лимитирани нивата на сигналите на които се закачват клиентите ти да не пуска ап то клиенти с сигнал по слаб от -80 дби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да експерементираш с "кръгова поляризация". Аз чакам да се постопли да пусна една такава да видя как е хавата :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да експерементираш с "кръгова поляризация". Аз чакам да се постопли да пусна една такава да видя как е хавата :) .

може да ти се стори смешно , но сега разбирам че има кръгова поляризация ;) ... в момента съм сложил една 15 - ка с верикална поляризация на едната карта а на другата една 9 от тия малките за тези кадето са по на близо до антената , но пак остават места на които без  сапунерка на терасата  не може да мине "метър" :o

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.