Jump to content

Съвет при избор на антена за линк 20км.


MartoPleven

Recommended Posts

Здравейте колеги, моля ви дайте ми някакъв съвет какви антени да избера за линк на 20 километра. Имам 2 борда RB433 и две карти R52H 350mW разстоянието от картата до антената ще е със кабел 3 4 метра. Дали две сателитни антени ще свършат работа примерно около метър или да взема два грида от релоуд системс QLP-29 целта е да минат около 30 мегабита. ;);D ;D :):o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предпочитане си е чинията! За метрите гледай да не минаваш 1метър .... А тия карти м/у другото как се държат при теб ? Че тука много бракувани! и то на всичките им гори крайното стъпало еи така.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тука имам 10 такива и няма проблем само на една и грееше тунера на фурна ама се оказа, че е KCB от антенната част. А ти имаш ли дефектирали със неработещ тунер искам да купя няколко от дефектните ти трябват ми за експеримент. Занимавам се със защити от светкавици и да не чупя нови карти при тест да купя от твоите неработещи добре. А за антената всмисъл как да не минава метър имаш предвид да не е по-голяма от метър ли или да не е по-малка? ;D:);D:o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах ама брата ги взе за части. За метъра имам предвит - кабела! А иначр с 60см чиния трябва да успееш ако не е пълен ШИТ ефира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно трасе в близост пак на 18км. със една 60см. антена и една 1.20 и се държи горе долу 22mBps, сигналът е -55/-59 ако пусна турбо дали ще има ядове след като не е много стабилен сигнала:

post-330-130900725549_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

А иначе с 60см чиния трябва да успееш ако не е пълен ШИТ ефира...

точно на 20км с 60см и XR5 не можа да мине както трябва , заради кофти ефир. По - добре по - големи чинии и особенно от по - зашумената страна.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре но при този сигнал от -55 - 60 да кажем ще работи ли 5G-Turbo според вас нарочно питам преди да го пусна да не срина трасето и после да ходя да го правя по горите. Дали ще има проблем според вас, као го пусна? ;D ;D :):o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Добре но при този сигнал от -55 - 60 да кажем ще работи ли 5G-Turbo според вас нарочно питам преди да го пусна да не срина трасето и после да ходя да го правя по горите. Дали ще има проблем според вас, као го пусна? ;D ;D :):o

ще работи турбото.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре да се мисли за друга карта но да си остане с 60см. Тъй като мисля, че на 20км с 1.20 чиния е по-трудна настройката и особено ако не е закрепена добре чинията и се "клати" от вятър примерно може да доведе до почече проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-голяма антена толкова по-средоточен лъч(по голямо усилване на антената) и толкова по-малка мощност на изхода на платката - съответно по-малко се самозашумяваш

А за 20км с 60см без проблем ще работи и с ЦМ9 която е доста по-маломощна, ако ефира е шит, голямата мощност само ще внесе още повече зашумяване.

Щом си с бордове, монтирай ги на гърба на антените и слагай кабели по 70-80см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То проблема е, че вече са монтирани в метални табла вътре е борда, UPS, Switch, AP na 2.4, захранвания, предпазители, модули за зареждане на батерий и дриги простотии разни. Като тези на енергото малките са таблата и са прекарани кабелите който са дълги по няколко метра ( 3, 4) метра някъде. За това няма как да ги изнеса бордовете до антената става сложно покрива е наведен и така. А тръбата е доста дебела но не е много стабилна защото е висока и се клато малко. Ще и слагам оптяжки но това ще е после. Ще държи 2 сателита 2 панелни антени и едно омни. Сателитите ще са 60см. и 1 (1.20) метра. Става лудница и немога да сменя входната антена със повече от 60см.

Понеже и кабелът е дъдъг и има затихване се чудя дали да не взема по-силна карта от тези 600mW XR5, или да сложа двоен облъчвател вие какво ще ме посъветвате. Трябват ми поне 35 40 мегабита. Сега прави 25 без турбо със тази карта R52H 350mW?

п.с. И да не забравя много благодаря на всички учасници по-горе за съветите и отделеното време за коментари. ;);D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускай турбото тогава и опитно намали мощноста до минималната оптимална. Т.е. най-малката мощност при която се постига най-добрият трафик. С по-мощна карта няма да постигнеш нищо към по-добро. Стига да е хубав кабела не е фатално 3-4 метра от 2те страни за този линк. Междодругото имах линк на 8км над центъра на софия който пуснах с 2 карти като твоите защото в момента имах под ръка такива, в момента в който смених картите с р52 с малката мощност нещата тръгнаха много по-добре - по-малък житер и по-голяма максимална скорост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам аз това забелязах когато е на регулируема мощност и я дам на 24 децибела трафика е около 12 17 мегабита а на 20 децибела става 22 мегабита надолу 16 децибела вече много пада. Та значи ще го оставям на 20 децицела и ще играя със турбото. А за тази CM9 ще тествам да видим какво ще стане спрямо силната карта. Аз нарочно взех силна за да компенсира загубите в кабела и мисля, че CM9 ще е слаба но ще тестваме все пак да видим какво ще излезне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.