Jump to content
  • 0

MT и Лаптоп с PCMCIA


stanioomega

Въпрос

Здравейте ,  ситуацията е следната:

Имам имам няколко лаптопа от типа Acer Aspire 3000 ,... и логично погледнато ми допадна идеята да ги ползвам като рутери , най вече за това че отпада слагането на UPS .

Така , на един от тях съм вдигнал МТ и HotSpot със 3 секторни антени , самоче както всички знаем то като се накачулят повече от 10-тина човека на една карта и "брада".Така че се налага да мисля вариянта да отделя антените ,всяка да си е на карта.

Въпросът ми е следния: понеже на лаптопа не виждам друга алтернатива за слагане на друга карта освем PCMCIA , то някой може ли да ми каже каква PCMCA ще тръгне на МТ-ка, защтото имах тука една дърта Orinoco под ръка за проба , но ... като hardware я вижда , но нещо не можах да я подкарам да работи нито като ap-brige нито като station.

Ако някой е подкарвал нещо подобно , нека сподели .

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

има подробно инфо за подържания софтуер на сайта на микротик

като идея на лан порта слагаш един суич и в него АР-та

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

като идея на лан порта слагаш един суич и в него АР-та

това с swicha не го схванах много ... той Аcer-a e AP-to искаш да кажеш да накачуля на всяка антена по лаптоп ли ?

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

        ->порт1  -> АП1

        -порт2  ->АП2

рутер ->порт3 ->АП3

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

до колкото схванах аз идеята на колегата ... ползва вградения уайърлес на лаптопа. предполагам интернета "влиза" в рутера /целия лаптоп/ от лан порта. За PCMCIA карти не мога да кажа.... не съм пробвал с външно устройство. Провери дали някоя от версийте на микротик не подържа USB устройства !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

до колкото схванах аз идеята на колегата ... ползва вградения уайърлес на лаптопа. предполагам интернета "влиза" в рутера /целия лаптоп/ от лан порта. За PCMCIA карти не мога да кажа.... не съм пробвал с външно устройство. Провери дали някоя от версийте на микротик не подържа USB устройства !!!

да точно по този начин съм го направил и 10 клиента си ги носи и се даржи доло горе добре ... е имаше малко расправии в на4алото докато нацеля  картата но като цяло върши работа ... проблема е че искам да накачуля още маймуни на клончето но на втора карта , а за USB ,незнам ... нещо им нямам доверие на тиа usb-та та за това се насочих към PCMCIA. за сега оше не съм сложил незнам коя ше е подходяща да забода, ... че не са и ефтини за да копувам на посоки за проба. ... аз за това и попитах тук в този пост, може и някой да ползвал PCMCIA на микротик и да даде съвет

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.