Jump to content

компютърно захранване 12в. как ?

skuller
 Share

Recommended Posts

имам едно старо АТ захранване което искам да използвам за захранване на няколко суича, на извода който трябва да дава 12в излизат 11.2 в и суича непали а на този за 5в излиза 5.2. какво трябва да направя за да излезнат 12в на изхода ?

• Administrator

трябва да запали и на 11в. май суча ти е неработещ или си обълкал полюсите.

п.с. Предполагам го връзваш на жълтите и черните кабели.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

най лесно сложи една 5вата кручшка за габарити например на 5те волта за да товарят захранването, а може да изкараш 24волта между +12 и —12 (жълт и син) , повечето свичове бачкат на 24в тъй че така може да захраниш дори 3-4 един след друг.

Но тогава имаш ограничение 1А. Тъй като -12В са с по-слаби изправителни диоди и са до 1-1,5А Макс ;D

единствената крушка която имам е 40-50вата и като я вързах към захранването то се изключи . ако вържа няколко резистора на +5в дали ще свърши работа :?

Да ще свършат имай и предвит, че товара трябва да е мин 1-2А на 5 те. Има в google  теми как се модва да работи само на 12В. Накратко идеята е ,че се подсилва 12 та линия и се махат следачките на 5 те :o

• Administrator

единствената крушка която имам е 40-50вата и като я вързах към захранването то се изключи . ако вържа няколко резистора на +5в дали ще свърши работа :?

тцтц е като ти изключва значи може и без крушка, в крайна сметка какъв е проблема и въобще каква е целта на занятието:o? Май само на догатки си играем ..

сори за закъснелия отговор но ..

та идеята е да се захранват 5-6 суича и един рутер 5в 2А (така го водат ) от компютърно захранване .. това е идеята .. а дали ще стане несе знае :o по е добре да седи 1 кабел в контакта доколкото 7 :o

Ще стане :o Аз на една фирма където им горяха постоянно адаптерите на медиите и AP тата ги направих с едно АТ захранване ама яко модвано и от 2 години не са се оплаквали :o .

• Administrator

сори за закъснелия отговор но ..

та идеята е да се захранват 5-6 суича и един рутер 5в 2А (така го водат ) от компютърно захранване .. това е идеята .. а дали ще стане несе знае :o по е добре да седи 1 кабел в контакта доколкото 7 :o

не си упоменал най - важното , какво е разстоянието между тях ?