Jump to content

Тотален провал AX


Recommended Posts

Колеги направих опит да мигрирам един 4км линк от SXT 5ac към L11ug-5haxd. Когато настройвах на масата двете нови устройства всичко изглеждаше обещаващо, когато ги монтирах в реални условия, тотален провал. Ниво на сигнала -57, Tx Rx зациклят на 7,3mbps. Открих същия случай описан тук https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=205863 . Не мога да повярвам как е възможно от микротик да пускат на пазара устройства, които на практика не работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не бързам с подмяната на AC с АX особено, ако са ARM базирани. Пример в хелпа на микротик имам неризолвнат тикет за бъг на hAP AX3, състоящ се в това, че радиото на 2GHz става спорадично неизползваемо /нестабилност, невъзможност за свързване и въобще липса на видимост в ефира/ при ползването на USB3 порта на рутера за сторидж с container независимо дали е с външен диск или сд карта.

Чакам новите версии да видим дали ще има скоро фикс и от кое точно се получава проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 4 часа, master написа:

Tо проблемите при ARM базираните са и на 60GHz . Вече се чудя какво да ги правя.

То проблемите са си чисто физически, не случайно AD не се наложи, като стандарт дори в домашните мрежи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, master написа:

Някой устройства работят но нрей е пълна трагедия.

Nray работят доста добре, в случай, че се монтират в рамките на указаната максимална дистанция (това на сток настройка - както си идват пеърнати).

По-интересно ми е как работят Cube Pro AC-то (следващия стандарт на 60Г), дали могат да надскочат 2,4км без да се разкачат в дъжд (3-4 км)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.05.2024 г. at 9:01, byte написа:

А това :

What's new in 7.14.2 (2024-Mar-27 09:48):
*) wifi-qcom - added configuration.distance setting to enable operation over multi-kilometer distances (CLI only);

Не съм попадал на това. Какво трябва да значи CLI only, че може чрез SSH достъп до борда да се активира и просто ъпдейт не е достатъчен? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

В 7.15xx версиите distance е налично и в WinBox - WiFi Configuration, като настройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 24.05.2024 г. at 17:38, JohnTRIVOLTA написа:

В 7.15xx версиите distance е налично и в WinBox - WiFi Configuration, като настройка.

 


Сподели как се държи линка.

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Сработва ли линка с горните настройки - може ли малко инфо (сигнал/CCQ/скорост)?
 

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.