Jump to content
  • 0

NetBIOS-NS broadcast over LT2p?


dika

Въпрос

Здравейте, ще опитам да бъда кратък.

 
Имам нас работещ вкъщи зад моя микротик. На отдалечено място имам камера Xiaomi C200, която има опция да записва на NAS. Лошото е, че трябва тя сама да си намери нас-а, а не да му се сложи директно по ип.
Като я вържа в домашната мрежа, камерата намира нас-а, пише си върху него и всичко е точно. На отдалеченото място връзвам рутера през LT2P към моя микротик и връзката е ок. Пинг и достъп до нас-а имам от отдалечения рутер (не е микротик). Но камерата не засича NAS-а, поради някакви причина може би не се броудкаства netbios-a? Как може да се излъже това нещо?
 
Благодаря предварително.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Сигурен ли си че и от двете страни порта е в бридж?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
1 hour ago, 111111 said:

Сигурен ли си че и от двете страни порта е в бридж?

Кой порт? 
 

бях писал относно този впн, но то идеята концептуално се промени

 

Но тогава бях с друга камера, която работеше на обратния принцип. And-a трябваше да в вижда нея, а не тя нас-а … взех нова камера, точно за да оправя рози проблем 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 2 часа, dika написа:

Здравейте, ще опитам да бъда кратък.

 
Имам нас работещ вкъщи зад моя микротик. На отдалечено място имам камера Xiaomi C200, която има опция да записва на NAS. Лошото е, че трябва тя сама да си намери нас-а, а не да му се сложи директно по ип.
Като я вържа в домашната мрежа, камерата намира нас-а, пише си върху него и всичко е точно. На отдалеченото място връзвам рутера през LT2P към моя микротик и връзката е ок. Пинг и достъп до нас-а имам от отдалечения рутер (не е микротик). Но камерата не засича NAS-а, поради някакви причина може би не се броудкаства netbios-a? Как може да се излъже това нещо?
 
Благодаря предварително.

Изнесете си L2 домашния сегмент при камерата, като гледайте от двете страни да сте с микротик, инак трудно бихте докарали тази свързаност! В двата края с микротик устройство варианти колкото щете: PtP+BCP+ProxyARP, EoIP over PtP, L2 ether over PtP, EoIP over WG, L2 ether over WG, VXLan over PtP, VXLan over WG, Zerotier, като познатите PtP/PointToPoint/ протоколи са PPtP, SStP, L2tP, OpenVPN.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това е доста странно че камерата ще изисква задължително този ретро протокол NetBIOS, той е спрян от поддръжка отдавна и е под забрана в нормалните мрежи поради нормалните причини.

 

Ще бъде много гадно с L2 ако държиш да го ползваш виж дали NAS го има активен този NetBIOS когато е конектнат в другата мрежа. в Двата ЛАН сегмента има ли различни DHCP сървъри ?

Нормалните хора не пускат L2 между устройства поради нормалните причини.

Какъв е модела на камерата и на NAS-ът и модела на VPN рутера от страната на NAS-ът ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
17 minutes ago, NetworkPro said:

Това е доста странно че камерата ще изисква задължително този ретро протокол NetBIOS, той е спрян от поддръжка отдавна и е под забрана в нормалните мрежи поради нормалните причини.

 

Ще бъде много гадно с L2 ако държиш да го ползваш виж дали NAS го има активен този NetBIOS когато е конектнат в другата мрежа. в Двата ЛАН сегмента има ли различни DHCP сървъри ?

Нормалните хора не пускат L2 между устройства поради нормалните причини.

Какъв е модела на камерата и на NAS-ът и модела на VPN рутера от страната на NAS-ът ?

Камерата е някаква смешна Xiaomi C400

Рутерът е ax3, TrueNAS core - поддържа нетбиос 😉

На отдалеченото място рутера е от оператор 4г Huawei B311 - има си собствено дхцп, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

пусни един OBS запиши екрана разцъкай интерфейса на камерата да видим ? може да качиш видеото във youtube като ънлистед видео което се достъпва само с линка

Редактирано от NetworkPro
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Тия камери са направени да работят в локална мрежа (ЛАН) затова и толква струват.

IP камерите затова са скъпи,защото могат да пишат на отдалечен DVR/storage.

Ако Huawei B311 прави LT2p тунела към микротика на отдалечената локация,почти съм убеден че няма имплентиран BCP поддръжка,съответно нямаш   изграден локална LAN ( L2)  , съответно не работи SMB шеринга и не може да се добави камерата към НАС-а.

 Това което може да се направи  към момента  е DMZ към това  ax3 ( какво е това ? )  съответно то да вдига  L2 тунел ( LT2Pv3/EoGRE/VxLAN)  към микротика на изнесената локация.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.