Jump to content

Каква е минималната дължина на LAN кабела между две устойства ?


Recommended Posts

Здравейте, каква е минималната дължина на LAN кабела между две устойства за да няма смущения и проблеми при връзката между тях ? В нета срещам два варианта 1 метър и 50 см (има си й фабрични пач корди с такава дължина), обаче не знам кой е по-правилният вариант.

Пуснах темата, защото имам два свързани порта между ONT на Виваком и Микротик с по 15-20 см ръчно направени кабели, но от известно време забелязвам че 1-2 пъти в деня ми отпада порта на Микротика и дори ми спира интернета, а той минава през другият порт който не е отпадал. Заради това вече се чудя да не би да е от това, че имам свързани два порта с къси кабели, защото от скоро време свързах втория порт към Микротика, а до преди това нямах проблеми, устойствата не са се рестартирали. Снощи сложих две фабрични пач корди по 50 см, но вечерта пак е отпадал въпросният порт за 2-3 секунди.

За Cat5 става на въпрос. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм 10+ кабела по 10 сантиметра с клипсите всеки , Cat 5E, свързани на гигабит в суич (да свържат 2 по 2 портове) и така са работили 5+ години.

Ако кабелите са добре направени - проблемът ти е от някъде другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не е от кабелите, ще търся някъде другаде проблема, лошото е че нямам голям избор с ONT-то. Много ми се иска да го разкарам и май накрая ще си пусна заявка, да ми сложат обикновнно ONT с един порт, ако все още предлагат де .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно предположение за причината на проблема.

Можеш да направиш и други предположения и промени по системата, за да увеличиш стабилността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тази тема е обсъждана преди време във форума ползвайте търсачката.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ianiovski дали причината за отпадането на порта не е друга, как е захранването, стабилността на CPE-то ? За CPE-то може да питаш и доставчика, те трябва да имат някакви данни записани за качеството и наличността на услугата не знам дали записват RAM на CPE ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразместил малко портовете на ONT спрямо проблемния порт  и за сега се закрепиха нещата, ще видим за напред дали ще има проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.