Jump to content
  • 0

Проблем с MikroTik и UPS APC BX1600MI-GR


ianiovski

Въпрос

Здравейте, имам много странен проблем със рестартиращи се Микротици  RB750Gr3 и RB960PGS, UPC съм го свързал с USB кабел към един от двата Микротика, борда  си следи параметрите на UPS и всичко си е нормално. Обаче като премине UPS-a на батерии след някакво време от 3-4-5 минути Микротиците започват да се рестартират постоянно , в логовете след рестарта пише само router rebooted. Слагах едно преходниче за USB, което измерва напрежението и тока  между USB кабела от UPS и Микротика, показва нормални стойности  5.11 V и 0 А . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Проблема с рестарта се оказа от това

offline-time (time; Default: 0s)  How long to work on batteries. The router waits that amount of time and then goes into hibernate mode until the UPS reports that the 'utility' power is back
0s - the router will go into hibernate mode according to the min-runtime setting. In this case, the router will wait until the UPS reports that the battery power is below 10%

По дефоулт ми е 0 и рутера се изключва на момента , а през Windows програмата, компютъра влиза в режим на хибернация. След като го направих на 5 минути за теста, Микротика спря да се рестартира .

Редактирано от ianiovski
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Обаче имам много странен проблем, постоянно в логовете ми изписва все едно е отпаднало захранването на UPS и след това се е възстановило. Изпробвах го на няколко Микротика и се държи по един и същ начин. 

 

 

Capture.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Съдейки по описанието най-вероятно има някакъв бъг в драйвера за ups модела ти, отвори им един тикет във форума да го видят този проблем, ако си до последна версия.

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@master Така ли ...... жалко, а умишлено си купих APC, защото са по-голяма марка от PowerWalker-a и се колебаех между двете марки . Иначе на работа пробвах с UPS PowerWalker и HP и изобщо нямаше такива бъгове , не го очаквах на APC да се държи по-този начин. Какъв модел е бил вашият модел ? 

@vv1  Тези серии  не знам изобщо дали е възможно да се ъпдейтва софтуера им, защото и през двете им програми за Windows, не намерих нищо свързано с Firmware. Иначе съм пуснал й тема във форума им, но силно се съмнявам нещо да направят по въпроса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В такъв случай изнеси логиката на някакъв arm device с linux и направи скрипт да се логва и да гаси микротиците като дойде момента за power down.
Аз лично имам 4 apc-та от по 1500va и нямам никакъв проблем с това нещо.

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Новите АРС или по правилно Sniderelectric не стават на Mикротик само 10+ годишните стават.

Даже си извадил късмет че го и разпознава.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какво ще рече "поп" ?Микротика разпознава USB-то на UPS като версия 1.1 и скорост 1.5 , някъде бях попадал на информация, че ако изобщо не ти го прихваща USB, се слага обикновен USB HUB 2.0 и ставало, но дори и да е така не мисля че ще работи коректно . 

Еми това APC ще го оставям в на, да ми резервира компютъра и мрежовото оборудване и ще ги наблюдавам през USB на PC . Обаче идва въпроса за село какъв UPS да си взема, който със сигурност мога да го наблюдавам през Микротика ? Как са нещата с новите PowerWalker-и ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Вземи си ups с мрежова карта и LiFePo батерия.

Или хибриден соларен инвертор ако имаш възможност.

  • Благодаря 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тези с мрежовата карта са доста над бюджета ми, около 400 лв, заради това реших да направя компромисният вариант през USB .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 21.01.2024 г. at 21:40, ianiovski написа:

@master Така ли ...... жалко, а умишлено си купих APC, защото са по-голяма марка от PowerWalker-a и се колебаех между двете марки . Иначе на работа пробвах с UPS PowerWalker и HP и изобщо нямаше такива бъгове , не го очаквах на APC да се държи по-този начин. Какъв модел е бил вашият модел ? 

 

APC Smart-UPS SC 620 с Mikrotik 4011. Ako ви трябват качествени екранирани кабели за връзка с тях имам няколко които едва ли ще ползвам защото както казах махнахме всички APC та.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Понякога има разминаване със софтуера и хардуера на пазара. На пазара излиза хардуер който се държи по-различно, от това, което съществуващите драйвери, очакват. И никой не знае че това се е случило, защото от Китай получаваш директно работещ драйвер, за Windows и всички останали Linux светът не са чули нищо. Защото и моделът който се маркетира на пазара, също не се променя, за да се възползват от търсенето на артикула.

Можеш да снифнеш USB трафика когато устройството работи нормално, и да го прикачиш към тикета към МТ. Wireshark има такъв модул.

Това може да им помогне, да го направят да работи с конкретния хардуер, както и да ги мотивира, да обърнат внимание на тикета ти.

В тази връзка можеш да им прикачиш точния линк на устройството към производителя, и целия пакет с точния драйвер с който се продава устройството.

 

Можеш и дори е коректно от твоя страна като потребител на такова нещо, да искаш и работещ Linux драйвер, от производителя на устройството. Ако са коректни и сериозни на пазара, трябва да ти предоставят, рано или късно.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Става дълга и широка и не се знае дали ще има резултат от цялата амалогия . Примирих се че няма да стане и вече съм му намерил предназначение в нас 😄

Въпроса е другият, който взема PowerWalker дали ще е съвсместим с Микротика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.