Jump to content

GROOVE 52 слаби предавателни стойности


Recommended Posts

Здравейте,

Скоре се натъкнах на следния казус - GROOVE 52 ниски нива, слабо излъчване!

Това което ми прави впечатление е , че това са нови у-ва с Firmware 6.48(factory). Имам и други у-ва, но те са по-стари и там няма проблем - излъчващ мощност до 27dBm на 5Ghz... А сега карат с около 10-18 dBm(2.4 - do 5 G) Пробвах с най-нова версия, няма разлика. За съжаление не успявам да сваля Firmware на по-ниска версия, вероятно защото не може по - ниско от производствената!

Това го разбрах, след като отремонтирах у-во(groove 52) от 12км линк с 27dBi антена. С новият  Groove, нивата се влошиха с около 15dB.... Съответно сложих един BaseBox за да закрепя положението, но защо така стана... не знам!!!!!

Ето ако някой иска да разгледа направо - 94.236.164.50:4444, 94.236.164.50:5555 user - user1 , password - 12345678 (Ако някой иска да разцъка, да ми пише на лично, за да му създадем един профил с пълни права)

Двата Грооува са поставени един срещу друг на около 20 - 30 см (без антени)...!

Въпросът ми е - защо не се появява по-висок  Curent Tx Power рейт ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Редно е да има закачена антена при запускане на радиото! Обнови си до последен стейбъл версиите на ROS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях ги обновил до 7. нещо си и пак ги върнах. В офиса нямах антени на лесно, но проблемът беше явен и с антената. Според мен проблемът е на друго място...

Ако трябва ще им закача антени и ще ги намажа пак до последно, но вече утре или в други ден.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Сложи им омни антените и пример сложи последна 6та стейбъл версия 6.49.11, Оправи си канала на еС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 minutes ago, JohnTRIVOLTA said:

Сложи им омни антените и пример сложи последна 6та стейбъл версия 6.49.11, Оправи си канала на еС.

Готово,

Вече утре ще се опитам да им сложа някакви антени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ъпгрейдни фърмуерите , трябва и рибут за да го приеме също. На каква честота ще са устройствата? Защо ползвате nv2? Вярно са друга /2ра/ ревизия устройствата. Мисля показанията за силата на излъчване са по-ниски, защото са сметнати без силата на усилване от антената, спрямо предходния модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.