Jump to content

Уязвимост (CVE-2023-30788) за маршрутизатори на MikroTik


msboy

Recommended Posts

Уязвимостта (CVE-2023-30788) засяга към 900 000 маршрутизатора MikroTik

https://vulncheck.com/blog/mikrotik-foisted-revisited

Редактирано от msboy
допълване
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • msboy changed the title to Уязвимост (CVE-2023-30788) за маршрутизатори на MikroTik
  • Администратор

Да му мислят тези, които не ъпдейтват редовно бордовете и не ползват портнок за услуги от към публична страна !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от тези, които си ъпгрейдват редовно рутерите ,но не използвам почукване  на портове ,значи влизам в тази графа и аз . Трябва да прочета как става това с въпросното почукване . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 11 минути, ianiovski написа:

Аз съм от тези, които си ъпгрейдват редовно рутерите ,но не използвам почукване  на портове ,значи влизам в тази графа и аз . Трябва да прочета как става това с въпросното почукване . 

Не е задължително достъпа до рутера да е директно изложен от публична страна, a може да е през любимия VPN 😉

P.S. Ето дори BTH дава възможност за бързо и лесно добавяне не впн връзка чрез QR на любимото мобилно устройство!

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая трябва да затворя въпросният порт към Микротика на вън и да си го достъпвам през VPN с локалните адреси нали ? 

А това с QR кода не знам как стоят нещата ,но гледам ,че го има като функционалност в новият Winbox ,но като тръгна да го ъпгрейдвам, ми изтегля файла и ми изписва следната грешка

Quote

Error: Upgrade file was corrupted

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 6 минути, ianiovski написа:

В случая трябва да затворя въпросният порт към Микротика на вън и да си го достъпвам през VPN с локалните адреси нали ? 

А това с QR кода не знам как стоят нещата ,но гледам ,че го има като функционалност в новият Winbox ,но като тръгна да го ъпгрейдвам, ми изтегля файла и ми изписва следната грешка :

Сваля и ръчно се подменя WinBox в последната си версия 3.39 ! QR кда се вижда също и в терминал, но трябва да си с резолюция на монитора по-голяма от HD !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Да му мислят тези, които не ъпдейтват редовно бордовете и не ползват портнок за услуги от към публична страна !

Тук съм 50/50 защото при новите ъпдейти при някой бордове има и бъгове които пречиняват главоболия.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 5 минути, master написа:

Тук съм 50/50 защото при новите ъпдейти при някой бордове има и бъгове които пречиняват главоболия.

Да, случвало се е и в стейбъл рилийзите да има пропуски и главоболия с някои функционалности за това и аз не бързам с бързи ъпдейти, но обикновения потребител едва ли са го засягали много ползвяайки стандартна конфигурация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.07.2023 г. at 8:24, JohnTRIVOLTA написа:

Да, случвало се е и в стейбъл рилийзите да има пропуски и главоболия с някои функционалности за това и аз не бързам с бързи ъпдейти, но обикновения потребител едва ли са го засягали много ползвяайки стандартна конфигурация.

Aз имах предвид когато е за по отговорни неща. То това важи и за други марки където е имало сериозни гафове, чак да не можеш да се логнеш в устройството.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.