Jump to content
  • 0

Настройка на Mikrotik RB941-2nD Classic hAP lite с 2 броя AP


vladko.46

Въпрос

Здравейте,

купих си рутер Mikrotik RB941-2nD Classic hAP lite 
и 2 броя Mikrotik RB cAP lite RBcAPL-2nD. Въпроса ми е следния. При положение, че искам да усиля сигнала в двора на къщата как ще е по-добре, да пусна кабел от рутера в момента, който е към Микротик-а и от там да пусна кабели за АП-тата. И ако може съвет как да ги настроя.. от 2 дни чета и ровя в интернет , но за момента без успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Здравейте,

Моделите, които сте закупили са от нисък клас и не са със силно радио. Всяко AP ще бъде захранено с кабел посредством PoE адаптера в комплекта. Избирате място където ще бъде поставен hAP Lite, разклонител за три захранвания и в неговите етернет порове ще се свържат PoE адаптерите. Лан кабелите съответно до всеки cAP Lite поставени на оптимално място според вашите виждания. Безжичната мрежа е хубаво да се управлява централизирано, да има само едно име и евентуално да се нагласи нещо, като роуминг с акцес листа и силата на сигнала на свързване. Може и като три различни мрежи да се настрои всяко AP самостоятелно, въпрос на лични предпочитания. Не на последно място е добре да се съобразите и да ползвате различни канали за всяко AP, като 1,6,11 при 20MHz или при 20/40MHz 1ви Ce, 7ми еС и 13ти еС, като 1ви и 7ми канал ще ползваш за отдалечените APта, а 13ти канал за основното/рутера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи да си запазя стария рутер дето е. Идеята ми р този рутер микротик да е горе на тавана захранен с кабел от главния и от микротика да опъна кабели до отделните ап-та. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 9 минути, vladko.46 написа:

Значи да си запазя стария рутер дето е. Идеята ми р този рутер микротик да е горе на тавана захранен с кабел от главния и от микротика да опъна кабели до отделните ап-та. 

Не сте споменали , че имате друг рутер! Тогава ползвате hAP Lite , като суич+АП т.е. рисетвате рутера без конфигурация, създавате един бридж и всичкик интерфейси поставяте в него, по подобие на cAP Lite само че там има един единствен етернет порт!

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.