Jump to content
  • 0

Проблем с Persistent Routes Windows 11


ianiovski

Въпрос

Здравейте ,имах 4 разписани маршрута към 4 различни мрежи и всичко работеше без проблеми с месеци . Обаче днес установявам ,че нещата не работят и нямам достъп до мрежите . С друг компютър със същите разписани маршрути всичко си работи както трябва . Нищо не съм пипал по мрежовите руутове на Микротиците , а по PC единствената промяна за която се сещам е инсталирането на VirtualBox . Дейнсталирирах VirtualBox , изтрих разписаните маршрути, въведох ги на ново и промяна няма ,рестартирах компютъра,но без успех . Някаква идея какво се е слушило на въпросното PC и защо не ми възприема маршрутите ? Дори като пускам tracert не търси към разписаният гейт ,а към стандартният си за към интернет .

Примерно : route add -p 192.168.3.0 mask 255.255.255.252 192.168.1.10

А стандртният ми GW на рутера на виваком е 192.168.1.1 и компютъра започва да търси към него въпросната мрежа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Покажи отговорите на тези команди в cmd:

route print
ipconfig/all

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Какво значи "Разписани"?

Поне да беше добавил един 

route print -4

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Screenshot 2023-06-11 125932.png

Screenshot 2023-06-11 130004.png

 

 

P.S. И това не мога да си обясня ,един път имам пинг към 192.168.3.1 и си търси през гетйа 1.10 ,друг път нямам и си търси към 1.1    И защо към 192.168.3.10 нямам пинг и търси мрежата към 1.1

Screenshot 2023-06-11 130603.png

Редактирано от ianiovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оправих се с проблема с 192.168.3.0 мрежа след тестовете съм въвел за маска 30 вместо 28 и от там ми режеше .10 адрес . Обаче преди това не ми работеха всичките маршрути при положение ,че нищо не бях пипал по настройките на мрежата . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Днес стана същата работа след пускането на компютъра . Последното нещо което съм правил е да отворя порт от VirtualBox  за SSH до Ubuntu Server  (HostPort 12222  GuestPort 22 ). Интересното е че дори към микротика в нас имам пинг , обаче като тръгна да влизам с  192.168.1.10: порта  и пак не става . Може би е нещо свързано с портовете ...... знам ли !?

 

Screenshot 2023-06-14 091841.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Ти виртуалката в бридж или NAT я пускаш?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами по дефоулт е на NAT .

Днес нямах пинг към нито една мрежа , оставих компютъра така без да го пипам и след това той е заспал . Пускам го и вече си имам пинг към мрежите ........ не знам какво се случва . 

 

П.С. А преди да изляза от нас изтрих портовете на виртуалката и не се оправи и след това заспа . 

Редактирано от ianiovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мисля ,че открих проблема какъв е бил ,отворил съм два едни и същи порта за Winbox-a  единият е TCP ,а другият UDP . Изтрих UDP и за сега нещата се оправиха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.