Jump to content

WDS на hAP ax3


sysroute

Recommended Posts

Здравейте,

Използвам hAP ax3 като основен рутер и бих искал да добавя стария RB751U-2HnD към него чрез WDS. Възможно ли е, тъй като не видях опция за WDS в wifiwave2? Разбира се имам предвид само 2.4Ghz.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, sysroute написа:

Здравейте,

Използвам hAP ax3 като основен рутер и бих искал да добавя стария RB751U-2HnD към него чрез WDS. Възможно ли е, тъй като не видях опция за WDS в wifiwave2? Разбира се имам предвид само 2.4Ghz.

Благодаря!

Няма WDS при Wave2 пакета, но не ви е нужно да го ползвате, защото спокойно може да ползвате RB751U-2HnD , като Repeater за 2.4GHz радио, понеже и двете са Микротик и ще имате l2 свързаност!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

В момента е конфигурирано точно по този начин, но за съжаление не ми харесва как работи. Когато се местя с телефона от една в стая в друга, забелязвам че връзката прекъсва. Използвах долния линк като ръководство:
https://mikrotrik.com/how-to-setup-mikrotik-wifi-router-as-repeater-mode/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, sysroute написа:

Благодаря за отговора!

В момента е конфигурирано точно по този начин, но за съжаление не ми харесва как работи. Когато се местя с телефона от една в стая в друга, забелязвам че връзката прекъсва. Използвах долния линк като ръководство:
https://mikrotrik.com/how-to-setup-mikrotik-wifi-router-as-repeater-mode/

В линка който давате, радиото е сетнато в Station pseudobridge mode , това е когато радиото на рутера, който ще повтаряте е на различен вендор от микротик/router os/. Когато е между два рутера на микротик се ползва Station bridge mode! Ако мислите , че има прекъсвания т.е. се свързва ту за основното радио, ту за повторителското, може да про бвате като на второто радио сменете името/SSID/ или добавете някоя цифра за да е различно от основното!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да променя repeater-a от Station pseudobridge на Station bridge, но не работи по този начин. Предполагам че не трябва да правя нещо допълнително и на основното устройство? Ще пробвам и съвета който ми дадохте с промяната на SSID-то.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.