Jump to content

Фотоволтаик за безжична техника


Recommended Posts

Здравейте,
обмислям вариант за монтаж на фотоволтаик за отдалечена точка от населено място.
Има и колеги градили такива с конкретни насоки (марка, модел, магазин, технически характеристики).
Консумацията е минимална 10-15 W (потенциално да стане 30W).

Предварително благодаря за информацията.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах подобна идея,но не ми разрешиха от общината, да ще ти трябват поне 2 акумулатора х 100а ,разликата е че бях заложил за зимата и ветрогенератор + соларите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, master написа:

Два по 12v последователно ли имаш предвид?

да , почти всичко работи директно в диапазона 22-29V без допълнителен преобразувател.

Най-важното е добър контролер, който да предпазва от презареждане и прекомерно изтощаване. 

Така се гарантира поне няколко години работа на акумулаторите.

Ако е рутерборд може да се намали честотата на процесора и мощностите на безжичните карти до минимум.

Най-икономичната ми точка е с RB433 с 2хСМ9, 180W панел и един 80Ah, 12V акумулатор. Панелът е почти вертикален на югоизток. Тази конфигурация е на над 10г.  и се случва да угасне понякога в 4-5 през ноща и на сутринта в 9:30 -10 да тръгне. Сумарно не повече от 3-5 пъти в годината. Акумулатор на 3г. смяна. като не е пълен мъртвец все още.

 

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.
Момента с големите акумулатори може да е проблемен (ще ми се да е на височина, срещу золуми), имам една кутия с място за 2*26Аh.

Заглеждам и ветро-генератори (с вертикална ос, че по-малко място заемат) и мисля още :)

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Както и да го изчисляваш, гледай да имаш енергия за 72ч без да имаш входяща такава.

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.