Jump to content

Шерване на интернет до съседно помещение


Recommended Posts

Здравейте, до сега не съм си имал работа със антени и т.н. ,но искам да шерна интернет от домашната ми мрежа с Микротик rb750gr3 към съседно помещение на 300-400 метра от блока  . Обмислях го да си взема Mobix на Vivacom и с още един Микротик да си направя VPN с WireGuard , но сега ми хрумна тази идея с антените . Аз съм на последен етаж ,така че няма да ми представлява трудност да изкарам кабел горе до покрива на блока . Ако може да ми предложите някакъв бюджетен вариант до 100 мбит/с максимум трафик ,не знам дали ще има и толкова през него . Ще ми трябва главно за NVR и 5-6 камери. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

на 400 метра при пряка видимост почти всичко ще свърши работа ,може да сложиш схт-5ац или LBE-5AC-Gen2 , като второто има доста перформънс на такова разтояние ,но и съответно е малко по скъпо :)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва с мобикса не си го причинявай. Дори да сложиш два броя локо м5 на това разстояние ще си запълнят лан порта без проблем и за 100-120лв. ще имаш готов линк с втора употреба устройства. Ако ти се дават пари за нови вземаш локо ац или както по-горе ти споменаха и забравяш.

  • Харесай 2

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Здравейте , в крайна сметка си купих 2 броя нови  SXTsq 5 ac и съм в процес на изграждане  на линка . Монтирал съм тръбите на покрива на блока и на отсрещното помещение . Антената на блока вече съм я монтирал ,прекарал съм FTP кабел ,което е в UV гофре . Остава ми само да зазема тръбата към гръмотвода на блока,обаче въпроса ми е за самото заземяване на антената , исках да си го направя с отделен кабел и да го заземя към гръмотвода ,но разстоянието е само колкото да мине FTP кабела и няма как да изкарам кабел ,знам че от FTP кабела има метална жичка ,която вече я отрязах при праването на конектора ,но след това не знам къде щях да я заземя при рутера . Въпроса ми е има ли нужда да заземявам самата антена при положение ,че е изолирана от тръбата от самата QM-X стойка ?

  

viber_изображение_2023-07-08_10-18-59-759.jpg

viber_изображение_2023-07-08_10-18-59-934.jpg

viber_изображение_2023-07-08_10-19-00-102.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си метални рж та от двете страни и пое инжектор с извод за заземяване или ползвай на ubiquiti на който екранировката на конекторите е към зануляване. Ползването на съществуващия гръмоотвод е смислено ако си му мерил параметрите и е изряден. Обзалагам се, че от как е монтиран при строежа на блока не му е правена проверка. Повечето са в ужасно състояние.

На гофрата спрямо тръбата може да сложиш няколко от металните скоби с които се държи схт то. Опашките ще паднат в един момент.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А въпросният PoE инжектор го намирам в 2 варианта Ubiquiti U-POE-AF на цена от 17 лв и Ubiquiti U-POE-AT от 32 лв ,но не мога да разбеа каква е разликата между двата .като на визия и по спецификации не намирам нещо съществено . Другото е че работят на 48V ,а антените са на 24V и не знам дали ще ми свърши работа  . 

 

За скобите да след някой месец ще му сложа и скоби ,но сега това имах под ръка и така го направих . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно този : https://www.jarcomputers.com/Ubiquiti-POE-24-12W-G_EU_prod_NTLAUBIQUITIPOE2412WGEU.html 

 

Но не пише ,че е със защите от пренапрежение ,иначе ме устройва, защото антената е на 24V 0.38A ,а този е на 0.5A

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото оригиналния има защити толкова и този. Имат по един варистор за да могат да минат някой от сертификатите. В крайна сметка за тези пари е толкова.

 

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ,добре значи си остава този : https://rlan.bg/bg/22083-ubiquiti-poe-24v-5x-hd-bulk-gigabit-poe-injector-for-af-5xhd-24v1a-24w-bulk-package   

Последно въпроса ми е свързан с това :  дали като пуска по всички чифтове захранване ще работи с SXTsq 5 ac

Pin powering
1,2,4,5 (+), 3,6,7,8 (-)
 
 П.С. И задължително трябва сложа екранирани RJ45 ,че съм сложил обикновени.
Редактирано от ianiovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и това е добър вариант ,но земното къде да го свържа при мен,че по инструкция го дават с дюбел и някаква планка ? 

И идва другият въпрос,защо в комплекта са ми дали обикновени  PoE инжектори без заземяване , при положение ,че се предполага ,че тези антени ще се монтират по покривите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 6 минути, ianiovski написа:

Да и това е добър вариант ,но земното къде да го свържа при мен,че по инструкция го дават с дюбел и някаква планка ? 

И идва другият въпрос,защо в комплекта са ми дали обикновени  PoE инжектори без заземяване , при положение ,че се предполага ,че тези антени ще се монтират по покривите ?

Понеже се предполага, че си "заземил" и двете устройства в двата края! SXT-то си има изведена клема за земно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има да ,но няма място да излезе кабела за земното , улейчето на капака е направен колкото за FTP кабела да мине . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 3 минути, ianiovski написа:

Има да ,но няма място да излезе кабела за земното , улейчето на капака е направен колкото за FTP кабела да мине . 

Хайде сега ... погледни капачето ... трябва да има нарез къде се чупи за да прекараш кабелчето!

image.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.