Jump to content

Не работещи LAN портове на Mikrotik RB951UI-2nD


Recommended Posts

Здравейте имам проблем с въпросният Микротик с който не знам точно какво се е случило ,защото ми го дадоха просто като не работещ. Като  включа нещо към него, няма никаква индикация на светодиодите за съответните LAN портове на Микротика, а мрежовата карта през 5 секунди не засича нищо , все едно постоянно включвам и изключвам пач кабела . Мисля си че е  хардуерен проблема ,но видимо няма нещо изгоряло ,кондензатора го мерих с мултицета и си е наред . Някой сблъсквал ли се е с въпросният проблем ? 

 

 

viber_изображение_2023-03-28_20-25-39-950.jpg

viber_изображение_2023-03-28_20-25-40-189.jpg

viber_изображение_2023-03-28_20-25-40-389.jpg

viber_изображение_2023-03-28_20-25-40-719.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Пействам какво 'измисли' Бинг понеже ме мързи да го напиша:

Здравейте, това е Bing. Отговорът ми е базиран на текущия уеб страница контекст. Ето някои възможни причини и решения за проблема с Микротик:

Може да има хардуерен проблем с Микротик, като изгорял кондензатор или друга повреда. Проверете дали имате видими следи от изгаряне или надуване на компонентите.

Може да имате софтуерен проблем с Микротик, като грешна конфигурация или повреден софтуер. Опитайте да влезете в режим на възстановяване и да направите резервно копие или да преинсталирате софтуера.

Може да имате проблем с мрежовата връзка между Микротик и компютрите или почтовия сървър. Проверете дали пач кабелите са правилно свързани и дали светодиодите на LAN портовете светят.

Надявам се, че това ще ви помогне да решите проблема си. Ако имате допълнителни въпроси, не се колебайте да ми пишете. 😊

 

 

 

Здравейте, това е Bing. Отговорът ми е базиран на резултатите от търсенето в интернет. Ето как да използвате Netinstall за преинсталиране на Микротик устройство:

- Изтеглете Netinstall и RouterOS Main пакета от страницата за изтегляне на MikroTik¹². Изберете версията и архитектурата, които съответстват на вашето устройство.
- Отключете компютъра си от всички видове мрежови връзки. Netinstall ще работи само на един активен интерфейс на компютъра ви, затова се препоръчва да деактивирате всички други мрежови интерфейси².
- Настройте статичен IP адрес за вашия Ethernet интерфейс, например 192.168.88.2/24².
- Разархивирайте Netinstall .zip файла и стартирайте Netinstall.exe².
- Натиснете бутона Net booting и задайте IP адрес за Network boot server, например 192.168.88.3².
- Натиснете бутона Browse и изберете RouterOS Main пакета, който сте изтеглили².
- Свържете компютъра си директно към Ether1 порта (или другия порт, указан в ръководството за устройството) на Микротик устройството¹.
- Включете Микротик устройството, докато натискате бутона за ресет¹. Задръжте го, докато не се появи в списъка на Netinstall.
- Отметнете опцията Keep old configuration и натиснете бутона Install¹.
- Изчакайте процеса на инсталация да приключи и рестартирайте устройството¹.

Надявам се, че това ще ви помогне да преинсталирате Микротик устройството си. Ако имате допълнителни въпроси, не се колебайте да ми пишете. 😊

Source: Conversation with Bing, 5/11/2023(1) Netinstall - RouterOS - MikroTik Documentation. https://help.mikrotik.com/docs/display/ROS/Netinstall Accessed 5/11/2023.
(2) Manual:Netinstall - MikroTik Wiki. https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Netinstall Accessed 5/11/2023.
(3) MikroTik Routers and Wireless - Software. https://mikrotik.com/download Accessed 5/11/2023.

 

 

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.