Jump to content
  • 0

Mikrotik - Проблем за начинаещ с връзката


gyx4ee

Въпрос

Здравейте, от скоро разполагам с MIKROTIK RB960PGS, 5 X 10/100/1000, POE v 6.42.7.

Всичко по инсталацията и конфигурацията премина добре рутера си е супер, но тъй като съм начинаещ с микротик имам няколко проблема.

Става дума за една стара игра CS която искам да подкарам и потребители да могат да се насладят на нещо олд скул, но пък забавно.

Да преминем към самите проблеми, дано можете да ми помогнете, ще се опитам да опишя всичко.

Първия ми проблем дойде с port forwarding-га. След доста четене в интернет намерих как да отварям портове, но не всички който отворя, след сканиране са отворени..., но пък има достъп до тях.

image.thumb.png.80ac33de5b6e5c1014b8ce0b88732e92.pngДо тък съм готов или поне се надявам, че всичко е добре. Потребителите влизат играят без никак проблем.

Проблем номер две:

Когато потребител влезе в дадения сървър, адреса с който влиза е 192.168.11.1(адреса на машината която хоства е 192.168.11.199 на windows server 2008 rs2). Не знам как да направя така,че да може да ресолва правилно адресите на потребителите.

image.png.5d59967ddfa24b9b3cdb23e8d59daa06.png

Третия ми проблем е когато искам да направя връзка към външен mysql сървър. Просто казва  [AMXBans] Message: Can't connect to
MySQL server on '******.***.bg' (10060) (2003) (п.п. пробвах и с ИП адреса на сървъра)

Изпробвах през TP-Link и този проблем там го няма.

Благодаря предварително, ако можете да ми помогнете.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
Преди 14 часа, gyx4ee написа:

Ами сега поргледнах. не знам дали е точно това, но имам следният резултат.

srcnat: in:(unknown 0) out:ether1, src-mac 90:1b:0e:89:41:53, proto TCP (SYN), 192.168.11.199:49502->78.128.76.161:3306, len 52

srcnat: in:(unknown 0) out:ether1, src-mac 90:1b:0e:89:41:53, proto TCP (SYN), 192.168.11.199:49502->78.128.76.161:3306, len 48

 

Търси проблема в mysql, по подразбиране конфигурацята му да е да слуша през localhost а не remote, увери, че при теб не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Извинявам се, че се намесвам, но искам да попитам автора на темата дали сериозно се занимава с цс сървъри или просто ще хостне нещо да разцъква с приятели..? 

В предвид бан листата, домейна (който е скрит) и т.н си давам сметка, че е нещо по-сериозно... 

 

Искам само да кажа едно - няма смисъл! 

Играта е стара, сървърите са празни или пълни с ботове, тъй като няма хора и още 1 куп глупости.. 

Не си хаби времето и нервите.. 

Тази машинка (рутер), ако някой тръгне да те флууди с ботнет поръчан от нета (има ги по 5-10евро) и капацитета им е доста над 1000mbps..Направо всичко ще падне, независимо какви правила сетваш.. 

Ако си решил да се занимаваш професионално, то такива неща не се правят вкъщи.. 

Има колокация, защити от рода на voxility/zayo и т.н с капацитет до 200gbps (че и повече) .. Уиндоус също е зле като вариант.. Използва се Линукс винаги и заради много причини.. 

 

Откажи се, докато е време! 

Другият вариант е, ако много го искаш, да си купиш сървъра от някоя компания или vps.. (като и 2-та варианта са с anti ddos) 

Ето едни, които вече съм ги ползвал - https://www.hostrush.com/vps/

Предлагат и уеб хостинг и vps със защита от zayo с до 10gbps. Това е cheap вариант.. Може да разгледаш ovh, hetzner и др.. 

Редактирано от Pok4
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, сагата с тази връзка беше голяма. Какво се оказа, хостинг компанията е филтрирала ИП-адреса и заради това е нямало достъп.

Смених рутера с TP-LINK AX50, първоначално както споменахм нямаше връзка, но след разговор с компанията всичко си дойде на мястото. Това е през, TP-LINK.

Реших да изпробвам и на микротик, за да видя дали проблема е изчезнал.  Там все още не ми позволява да направя връзка. 

Искан да попитам възможно ли е микротик да ми филтрира тази връзка? Как да разбера? И как да направя така, че да минава този трафик.

Благодаря.

Здравей, PОK4.

Това е проект по "Информационни технологии", децата сами си правят тези неща, защото им е интересно. Стара е играта, но за тях да създадат нещо е много приятно. За това е цялото това нещо. :)

 

 

Редактирано от gyx4ee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Уау, до там ли стигнаха информационните технологии... 

Накарайте ги да направят нещо на програмен език от колкото да се занимават с тези глупости.. 

Един wordpress да инсталират, някой плъгин към него или темплейт и т.н.

Тая игра е гробище, чисто гробище.. 

CS:Go е друго нещо, но за там си се изисква двоен/троен хардуерен ресурс и работа с терминали повече, освен ако не са излязли gui мениджъри вече.. 

Не съм следил, но там редовно играят по 800к според steam game stats, а 1.6 я цъкат около 10-20к стиймъри.. Ако прибавим още толкова но-стиймъри значи макс 50к... Разликата между 800к и 50к си я сметнете вие.. 

Редактирано от Pok4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 11.02.2023 г. at 10:21, Pok4 написа:

 

Тази машинка (рутер), ако някой тръгне да те флууди с ботнет поръчан от нета (има ги по 5-10евро) и капацитета им е доста над 1000mbps..Направо всичко ще падне, независимо какви правила сетваш.. 

 

95% от доставчиците ще сдадат на 1г флуд. Докато не отрежат нагоре по веригата 20-30 милиона пакета сгъват наред. Па нищо, че е 10 евро :)

Половината ону-та и етк са пешките, чакащи.  Генерират доволно количество pps

 

 

"Това е проект по "Информационни технологии", децата сами си правят тези неща, защото им е интересно. Стара е играта, но за тях да създадат нещо е много приятно. За това е цялото това нещо. :)"

 

 

Децата сами могат да правят и деца... след време може би. Възрастния няма представа за причина, следствие и процес. По-лесно ще изберат домоуправител в средностатистически блок в симитли отколко да схване идеологията питащия

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма лошо за проекта, щом не е за професионална задача, става за старт.
Игрите като такива, не са особено полезни/ценни, но е добър вариант, заради интереса към тях, децата да научат нови неща.

Любопитството и интереса са основен мотиватор за усвояване на нови знания.

  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.