Jump to content

линк 19км и избор на хардуер


space

Recommended Posts

Скоро направих линк 19км с 30дби атени на Убикуити с Рокет 5 АЦ лайт ,френзел ,шум всичко е ОК . Скорост на дуплекс 96/100мбит, скорост на UP/Down около 200 в посока,така това накратко..

Та въпроса ми е, какви радия бих могъл да сложа за повече стабилен капацитет, имам няколко файбъра 5HD,  на около 8км издържат перфектно, мислех да сменя радиата с файбъри но ме спира малко цената ,не че няма да ги купя ако си заслужава. Някой с подобен линк с файбъри да каже какво достига като скорост? Изобщо приемам всякакви съвети.Благодаря

profile-0904.png

Редактирано от space
ок
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Mimosa тествал ли си?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, 111111 написа:

Mimosa

Не никога не съм имал работа с тази марка, а като модел Mimosa C5c ли имаш впредвид?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Примерно

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така Примерно взех 2 радиа Мимоза c5c, понеже за първи път  работя с тях ми бе леко трудно с тез отключвания ,но ....тръгнаха. Смених само радията , вързаха се на същия сигнал както Рокета проблема е след един ден въртележка на честоти, фирмове и сравнително бавна работа на устройствата, не можаха да изкарат повече от около 70мбит  бъркам ли някъде ? моля за съвет ,ефира е чист!

-67.4 dBm PHY Tx/Rx (Mbps): 65 / 65 MAC Tx/Rx (Mbps): 23 / 23  -  това е макс което можах

Редактирано от space
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Е не са 19км, 13км са но е на кула с още 7-8 антени, 65-тици за 19км е малко както и вероятно не са насочени добре.

Screenshot from 2023-01-26 17-20-53.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,след няколко дена игра взех и постигнах резултати, макар и слаб сигнал вързаха се на -70 и прекарват 370м и то стабилен ,засега ме устройва , като се постопли ще повъртим малко антените за по добър сигнал. И все пак ,пак е по добре от рокет=а

Редактирано от space
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.