Jump to content

Дядо Вива ни сурвака


space

Recommended Posts

Ха да ни е честита новата цена за канална мрежа , чудно ми е само как вдигат цената и КРС мълчи по този въпрос? Да не говорим че малък оператор като мен ,освен че имам надписани метри ,а и сумата става солидна. Със сигурност много тук са на моето положение,но докога ли ще ни изтърпят нервите? А и интересен е казуса че в много населени места ,нямат документ за собственност т.е. каналната им мрежа не съществува в кадастъра ?? излиза че взимат пари незаконно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ограничи им услугите в мрежата ти.

Много хубаво работи добавянето на лаг.

  • Харесай 2
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пък толкова качиха цената?

1-3 ст. на метър

Има решение което определя че ВИВАКОМ не е монополиста на какалната мрежа и не подлежат на утвърждаване на цените

(има вече и други оператори и алтернативи),

въпреки че има населени места в които няма друг вариант за подземни трасета.

Редактирано от px1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.12.2022 г. at 17:34, px1 написа:

Колко пък толкова качиха цената?

1-3 ст. на метър

Има решение което определя че ВИВАКОМ не е монополиста на какалната мрежа и не подлежат на утвърждаване на цените

(има вече и други оператори и алтернативи),

въпреки че има населени места в които няма друг вариант за подземни трасета.

Ами не са 1-2 ст , на Ф25 хдпе примерно беше около 5ст сега става 10ст ,което на дадени километри скача с двойна сума,другото е че да в големите градове има улична и енерго мрежа, но в по малките няма нищо освен БТК.Друг фактор е че Булсрам ме дъмпи с цени,малък град не можеш да вдигнеш цените на 20-25 лв бягат от теб, Вивата също- 20мбит 8.99лв ,клиента не го интересува кабела иска да разцъква телефона и да плаща малко. Относно ограничаване на услуга,пак същото........колко булсат иптв и А1 приемници минават през мрежата ми ...не ми се мисли. Хайде весела коледа,ще оцеляваме някак..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като минават през мрежата ви ще трябва да плащат. Нямам идея защо някой колеги си затварят очите. Заради техните услуги ние сме инвестирали хиляди за няколко месеца, отделно повече трафик. Някак не го приемам за правилно.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.12.2022 г. at 12:05, master написа:

Като минават през мрежата ви ще трябва да плащат. Нямам идея защо някой колеги си затварят очите. Заради техните услуги ние сме инвестирали хиляди за няколко месеца, отделно повече трафик. Някак не го приемам за правилно.

Така е ,аз преди няколко месеца упгрейднах единия линк на 10г ,но пък като ги шейпна ,реват , а каките от Бусрама това и чакат ,почват да им говорят колко бил скапан нета,че тяхния видиш ли няма проблем,  а изобщо не ги знам как се оправят в моя район само с една връзка от 1г ,нета им е супер особенно вечер едвам достигат 10-15 мбит ,ама ........

Не е правилно но пък има отлив на клиенти ако ги лагвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, най-правилното решение е да ги шейпваш на опраделена скорост. Примерно свързаноста към БСК - 1G (спрямо мрежата си преценяваш на колко). Когато канала не е претоварен, на клиентите всичко им работи. Вечер, като има много маймуни на клона, не работи. Когато звъннат, кол центъра обяснява на клиентите, че Булсатком няма споразумение с нас и че имаме ограничен капацитет помежду ни.

Преди 4 часа, byte написа:

Вие имате ли IPTV-та ? С какви сървър-клиент ги реализирате ?

Тук не можах да си схвана въпроса? Сървъри, като хардуер ли имаш предвид?

Редактирано от Inkas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Много лимитирано решение е таз Министа малка екосистема че и много тежка.

hls-proxy е доста по напред, и има бол клиенти за смарт тв.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.12.2022 г. at 15:28, byte написа:

За stalkera, гледах някакви излекувани плеъри за андроид боксове, стават ли ?

С тези евтините андроидски боксове, никаква няма да я свършиш. По-добре ползвай магове или TVIP-та. Някой колеги ползват и TH100, от които са доволни, но аз лично не съм ги тествал.

Редактирано от Inkas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.