Jump to content

LTE или 5G антена за Chateau 5G


Recommended Posts

Здравейте,

Имам Chateau 5G, който работи в един метален хангар (т.е. е фарадеев кафез). До някъде, оценявам покупката му като грешка, защото за момента 5G функциите му не са ми от полза.

След много проби и късмет, успях да намеря място вътре в хангара, на което в LTE режим рутерът успява да постигне 50-70 мегабита download и upload. Ако му разреша да работи в 5G режим, от това същото място се връзва в режим 5G NSA, но трансферът е трагичен - 5 мегабита.

В момента проучвам как да подобря още повече качеството на сигнала. Имам само въпроси и ще съм благодарен ако някой даде насоки:

1. Може ли да препоръчате БГ фирма, която предлага 5G антени и и може да ме консултира?

2. Ако намеря 5G антена, каква е разумната дължина на sma коаксиалния кабел между рутера и самата антена? 1-2 метра или 10-15-20 метра? Чудя се дали мога да изкарам антената на покрива.

3. Ако се откажа от 5G за момента, чудя се дали да не си взема антена mANT LTE 5o. Те е LTE. Дали някой има опит с нея?

И между другото, мислех си да се откажа от 5G и да си купя LHG R, която е без модем вътре и да си преместя модема от Chateau 5G в тази антена. Но се оказа, че в Chateau-то модемът не е на слот, а си е на платката.

Благодаря предварително!

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Няма ли възможност да го смените с LTE модела? Няма ли как да се изкара дори и в някаква пластмасова кутия но навън? От този тип пример 60634245_web.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Няма ли възможност да го смените с LTE модела? Няма ли как да се изкара дори и в някаква пластмасова кутия но навън? От този тип пример 

Не съм мислил за пластмасова кутия. Ще помисля, благодаря!

Каква е идеята Ви да го сменя с LTE модела?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 11 часа, ros написа:

Не съм мислил за пластмасова кутия. Ще помисля, благодаря!

Каква е идеята Ви да го сменя с LTE модела?

Идеята е , че така или иначе няма добро покритие на 5G да си спестите някой лев или вие гледате в в бъдеще и парите не са проблем?

Ами да , ако навън поставен се подобряват значително нещата е вариант пвц кутия.

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Идеята е , че така или иначе няма добро покритие на 5G да си спестите някой лев или вие гледате в в бъдеще и парите не са проблем?

Ами да , ако навън поставен се подобряват значително нещата е вариант пвц кутия.

Много бих искал да направя, това което предлагаш, не мога да го върна, защото е ползван доста време. Бих го сменил с ATL LTE18 kit или LHG LTE18 kit.

В момента търся антена за проба или ще купя mANT LTE 5o, като най-евтина... Остава въпроса колко дълги кабели мога да ползвам и от къде да ги взема.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 33 минути, ros написа:

Много бих искал да направя, това което предлагаш, не мога да го върна, защото е ползван доста време. Бих го сменил с ATL LTE18 kit или LHG LTE18 kit.

В момента търся антена за проба или ще купя mANT LTE 5o, като най-евтина... Остава въпроса колко дълги кабели мога да ползвам и от къде да ги взема.

Мисля че е по добре да го поставиш навън този рутер от колкото да пускаш фидери и допълнителни антени. Може да се наложи да добавите пример един hAP AX2 вътре в хангара, понеже поствен отвън рутера едвали ще има особенно покритие вътре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.