Jump to content

IPV6


Асен Нейков

Recommended Posts

Може ли някой колега с опит в IPV6 да сподели опит и добри практики, както и основни насоки за имплементиране върху микротиците. Не намерих подобна тема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Асен Нейков написа:

Може ли някой колега с опит в IPV6 да сподели опит и добри практики, както и основни насоки за имплементиране върху микротиците. Не намерих подобна тема

Тема може да няма, но колегата го е описал добре - https://itservice-bg.net/ipv6-dhcp-server-dhcp-client-slaac/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Той сигурно иска само да пробва, с tunelbroker-a безплатно може да си вдигне 6to4 тунел с по известните марки рутери - разбира се включително и с MikroTik.

Тук съм дал пример с OpenWRT но след като се регистрираш в сайта, ще ти предложи конфигурация и за MikroTik.

https://itservice-bg.net/openwrt-ipv6-luci-6in4-he-net/

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка, теоретично си отговорих на повечето въпроси.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,

имам доста добавени IPV4 адреси в address list и правилата на firerwall-а се съобразяват с тях. От скоро обаче от виваком взеха да назначават IPV6 адреси на PON-a си и сега не мога да ги разреша през firewall-a. Мога да използвам IPV6 firewall обаче означава да задам IPV6 адреси и на компютрите зад него. По-специално имам два Windows server 2008 и не ми е ясно какво ще се газира? Отделно за да работи IPV6 firewall, трябва да ли да имам външен, реален IPV6 адрес ?   Някой да имам подобен проблем? 

Редактирано от dido1984
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

@dido1984 Силно ти препоръчвам да замениш 2008-цата с нещо актуално че ще патиш,

RDP не е спънка да достъпят мрежата понеже няма пач, а последствията са пагубни.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@111111  благодаря за мнението. Наясно съм проблемите, но клиентът е твърдоглав и не иска да променя схемата, а и си плаща за дяволията.

При сегашаната ми конфигурация не съм имал проблеми повече от 8 години.

Естествено преди да нафилтря RDP ми хакнаха едната машина ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.