Jump to content

Дали да се притеснявам от малък усилвател


lz1mak

Recommended Posts

Здравейте,

Имам въпрос към колегите във форума относно ползване на усилвател Sunhans 10W, 2.4ghz. След усилвателя има малка парабола, 17 децибела. Не говорим за България. Трябва да е скрит монтажа, това е което е възможно, ще се хваща сигнал от хотспот.

 

Сега и конкретиката на въпроса. Главата ми ще попада пред антената за по няколко часа на ден, разстояние около 30-40см максимално. Дали това може да е проблем за главата ми или за 10W с конкретната антена да не го мисля. 

Това ми е единственият възможен вариант за техническо изпълнение, притиснат съм от обективни обстоятелства.

Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Едно непрофесионално мнение: - Преди няколко години, мисля, че беше по времето когато за първи път се чу за 5жи, се поразрових за вредата от радио вълните, изгледах доста клипчета, прочетох бая статии.

От една страна все още няма 100% доказатеслтво, че радиовълните причиняват бемки, рак или зомбират населението по простата причина, че това е процес при който с нормално или леко надмормено облъчване би се случил за няколко години. Под няколко години дори да приемем 2-3, никой не иска да прави дългогодишни професионални изследвания (а може би не му дават да прави) и въпроса си е висящ.

От друга страна има хора доказано чувствителни и без да знаят, че монтират антена на оператор близо до тях получават хронично главоболие а някой плюс безсъние спрямо техните съседи които не усещат нищо. Тъпото в цялата история е, че всички разследвания са журналистически, а не инжинерни и естествено залитат в едната или другата посока и затова почти никъде не се споменават мощности, честоти и други параметри.

Аз лично не вярвам да има полезно главоболие или безсъние, явно е, че стандартните радиовълни и мощности действат на хората по различен начин но е и явно, че при едни е вреда а при други влияние.

Трудно ми е да повярвам, че единствената точка за монтаж на антената е точно над главата ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че си радиолюбител и се предполага че трябва да си наясно. Има си норми за тези неща и доста проучвания. Аз лично повече от 100mW няма да си сложа до тялото за такъв период. Имал съм роднини по рлс и радисти. Там уж има предпазни мерки и т.н. но се наблюдават промени в здравето на персонала. 5жи то не излъчва повече от 4,3... дори според мен е с по малка мощност. Там по скоро филмирането е голямо.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, master написа:

Виждам, че си радиолюбител и се предполага че трябва да си наясно. Има си норми за тези неща и доста проучвания. Аз лично повече от 100mW няма да си сложа до тялото за такъв период. Имал съм роднини по рлс и радисти. Там уж има предпазни мерки и т.н. но се наблюдават промени в здравето на персонала. 5жи то не излъчва повече от 4,3... дори според мен е с по малка мощност. Там по скоро филмирането е голямо.

Здравейте и благодаря за включването по моята тема. Да, радиолюбител съм, в моята практика като радио честоти ползвам до 430 mhz, антената винаги е била изнесена над хората, насочена и извън диаграмата й на излъчване. 

Към момента обаче ситуацията е такава, че физически нямам друго място за монтаж. Има малко прозорче, което е в една линия с възглавницата на легло, затова точно там ще е излъчването. От другата страна има мощен хотспот, чува се, но иска мощност, фургона е екраниран от алуминиевата ламарина.

Едва ли ще е полезно облъчването за дълго, аз затова публикувах темата, ако някой колега има мнение за конкретната честота и мощност. Около 55 децибела, не съм го смятал по-точно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 13 часа, lz1mak написа:

Главата ми ще попада пред антената за по няколко часа на ден, разстояние около 30-40см максимално. Дали това може да е проблем за главата ми или за 10W с конкретната антена да не го мисля. 

Ако ти спре кръвообращението ще се получи евентуално повишаване на температурата на течностите.
Което не е проблем ако е спряло кръвообращението което само по себе си е по-голям проблем.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 6 часа, samyil написа:

....

От една страна все още няма 100% доказатеслтво, че радиовълните причиняват бемки, рак или зомбират населението по простата причина, че това е процес при който с нормално или леко надмормено облъчване би се случил за няколко години. Под няколко години дори да приемем 2-3, никой не иска да прави дългогодишни професионални изследвания (а може би не му дават да прави) и въпроса си е висящ.

....

Я питай някой, който е служил на тропосферна станция /Р-412/ , как се отразява на хората многогодишна служба на нея или поне какво се случва с тревата в отразената площ за няколко дена! ... Вярно говорим за до 400вата излъчвана мощност!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.09.2022 г. at 2:08, lz1mak написа:

Сега и конкретиката на въпроса. Главата ми ще попада пред антената за по няколко часа на ден, разстояние около 30-40см максимално. Дали това може да е проблем за главата ми или за 10W с конкретната антена да не го мисля. 

Това ми е единственият възможен вариант за техническо изпълнение, притиснат съм от обективни обстоятелства.

Благодаря 

LZ1MAK, трябва да се притесняваш за главата си...

Хем тя попада пред антената, хем се явява препятствие по пътя към "мощния" хотспот, за да го "ловиш"...

 

На 13.09.2022 г. at 15:50, 111111 написа:

Ако ти спре кръвообращението ще се получи евентуално повишаване на температурата на течностите.
Което не е проблем ако е спряло кръвообращението което само по себе си е по-голям проблем.

111111, не се разбира какво искаш да изразиш....?!

 

Момчета..., извинете за иронията ми, но при такъв развой на темата, не се сдържах...

Все пак, понеже темата е свързана с влиянието на нейонизиращото лъчение върху човешкото тяло, на български език можете да откриете материали на покойния - доц. д-р Пламен Данков (от физическия факултет при софииски университет) и да се запознаете с тях.

 

Редактирано от slevin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, slevin написа:

LZ1MAK, трябва да се притесняваш за главата си...

Хем тя попада пред антената, хем се явява препятствие по пътя към "мощния" хотспот, за да го "ловиш"...

 

111111, не се разбира какво искаш да изразиш....?!

 

Момчета..., извинете за иронията ми, но при такъв развой на темата, не се сдържах...

Все пак, понеже темата е свързана с влиянието на нейонизиращото лъчение върху човешкото тяло, на български език можете да откриете материали на покойния - доц. д-р Пламен Данков (от физическия факултет при софииски университет) и да се запознаете с тях.

 

Сърдечно благодаря за включването. Започвам да търся дали мога да открия материали писани от П.Данков, онлайн, ще ми бъде повече от интересно да се запозная с обективни данни. За да има яснота, за какво ми е тази цялата работа с усилвателя. По стечение на обстоятелствата съм принуден да живея в част от ремарке, говорим за около 3кв метра и единственото възможно място за антената (трябва да е скрито) е вътре, до леглото, направо да ми докосва възглавницата. Така се стекоха обстоятелствата, за няколко месеца ще се търпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 15 часа, slevin написа:

111111, не се разбира какво искаш да изразиш....?!

 

Проста физика, кръвообращението контролира температурата.

Все пак феномена на мухата в микровълновата го знаят всички, а кацна а умря.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, 111111 написа:

Проста физика, кръвообращението контролира температурата.

Все пак феномена на мухата в микровълновата го знаят всички, а кацна а умря.

Въросът ми беше риторичен.

Да... доказано е, че при зони с ниско кръвообращение, няма ефективно разсейване на породената топлина от нейонизиращото лъчение в тъканите(примерно органи ниско кръвообращение са очите, ушите...)

 

LZ1MAK, идеята ти е лишена от логика: 

1. Бориш се със затихване в свободното пространство, с по-силен предавател от едната страна.

2. Поставяш главата си като допълнително препядствие към формирания RF канал, че и в близост до предавателната страна.

3. Сметките ти са само в едната посока, не и в обратната...

 

 

Редактирано от slevin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Администратор

10вата до главата си е мазохизъм, в никакъв случай не се облъчвай така!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.