Jump to content
  • 0

Проблем със SMTP и Netwach


ianiovski

Въпрос

Здравейтe имам проблем със изпращането на мейли при отпадането на порт. Настроил съм си коректно настройките на мейла при което успешно си изпращам мейл ръчно . След това от Netwatch  си въвеждам IP адреса на порта на компютъра в случая 192.168.1.3   Simple  и на подменюто Down слагам този скрипт :   

Цитат
/tool e-mail send to=profil@gmail.com subject="email test" body="email test" start-tls=yes

Изключвам ръчно порта или рестартирам целият Микротик ,но не ми изпраща мейл . Къде бъркам ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Сега видях в логовете ,че проблема със изпращането е ot DNS . Изписва ми DNS resolve failed . Иначе съм му въвел DNS 8.8.8.8 , 8.8.4.4 и динамично си ми е въвел 192.168.3.1 . Микротика се намира зад рутер на Виваком . Въвел съм му в Firewall  правилото за srcnat - masquerade  Src addres 192.168.3.0/24

 

Quote

Error sending e-mail <Server is down 22:47:37>: DNS resolve failed

 

Редактирано от ianiovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвал съм да изпратя през терминалната програма  от Zoho до ABV , Gmail  и няма проблеми ,но като е в Netwatch на нито един не праща от 3-те въпросни домейна . 

Да не би да бъркам тук нещо ? 

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/cqs1660326487a.png

Редактирано от ianiovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

/tools /email

Ако успееш от там да пратиш, това са ти настройките.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Видях къде ми е грешката, понеже му задавам да следи даден хост на Eth 3 и рестартирам целият Микротик с идеята ,че и порта ще отпадне ,но така мислех ,че мога да следя и Микротика ,когато му отпадне напрежението  2в1 ,обаче като се изключи борда и то няма време явно кога да ми изпрати мейл ,а аз съм му задал да ми следи само при отпадането на порта ,но не и вдигането за да ми изпрати след като борда си е заредил настройките и да рипортне . Сега като му зададох да след и отпадането и вдигането на порта ,при ръчно спиране само на въпросният хост ми праща рипорт за down и up .Идва и другият въпрос как да го направя за да ми рипортва и когато самият Микротик му отпадне захранването ? Каква е разликата между timeout и Interval ? И каква е функцията на Start delay ?  

Редактирано от ianiovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 5 часа, koko написа:

аз в последно време ползвам телеграм за известия от микротиците 

Би ли споделил как се държи и как се случва?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.