Jump to content
  • 0

Избор на подходящо SFP

bozko
 Share

Question

Здравейте,

имам монитран от доставчик медиа-конвертор с данни както е прикачено. Всичко се работи чудесно, но бих искал да сменя медия конвертора със sfp, включен директно в микротика ми. 

Намирам това

https://www.optcore.net/product/155mbps-tx1550nmrx1310nm-20km-bidi-sfp-transceiver-module/#

но ми се иска да е от някъде по-наблизо и най-вече ми се иска да се пробвана и да работи в микротик. Имате ли идея откъде да си купя? Втора-трета ръка също ме урежда. 

mediaconverter.png

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Избираш си от сайта на микротик и вземаш от техен дистрибутор. Останалото води до много главоболия.

Analog Audio™

• 0
Posted (edited)

Аз оттам почнах, но стихнах до

https://mikrotik.com/product/S-3553LC20D

Което обаче е чифт и откровено не ми се дават 150 лева. Отделно е LC, а на мен ми трябва SC. 

Edited by bozko

• 0

За цената е така, а за стандарта на конектора пак си е проблем. Но може да се реши с преходник макар, че на някой хора няма да им допадне идеята. Но това е положението.

Analog Audio™

• 0

Работите отиват, че за известно оптимизиране на кабеляк и захранвания ще трябва да разбутам работещо решение срещу доста пари. Явно трябва да изчакам да изпадне отнякъде подходящо SFP и тогава.

• 0
Преди 1 час, bozko написа:

Работите отиват, че за известно оптимизиране на кабеляк и захранвания ще трябва да разбутам работещо решение срещу доста пари. Явно трябва да изчакам да изпадне отнякъде подходящо SFP и тогава.

Ей тук има, но ще има доставка

https://www.fs.com/de-en/products/37761.html

Дали е 10 или 20 километра, за теб няма значение. Конекторът да ти SC (смени си го от падащото меню), защото такъв пише на снимката ти и това е.

60 лв с доставката и ДДС-то (сложи VAT при поръчката и ще е без ДДС). Поръчай неща за 160 лв и доставката ще ти е безплатна.

Edited by hgd

• 0

Имай в предвид че това са 100 мегабитови модули почти сигурно е че комплект гигабитови ще е на цената на едно 100 мегабитово . А това важи особено в сила ако модулите са за 3 километра. Повечето модули на 3 километра работят на до 25 ,но разбирасе ако оптиката е в добро състояние . Питай примерно интраком кои модули от тяхните стават . Или дори питай доставчика . По добре му плати на него някакви 70 лева и да ти даде гидабитови модули .

• 0

Провери най-напред дали рутера поддържа SFP на 100Mb, много малко рутери на Микротик го поддържат.

• Like 1

• 0
4 hours ago, hgd said:

Ей тук има, но ще има доставка

https://www.fs.com/de-en/products/37761.html

Дали е 10 или 20 километра, за теб няма значение. Конекторът да ти SC (смени си го от падащото меню), защото такъв пише на снимката ти и това е.

60 лв с доставката и ДДС-то (сложи VAT при поръчката и ще е без ДДС). Поръчай неща за 160 лв и доставката ще ти е безплатна.

Тук хич не е зле.  Имат склад в Германия и ще излезе 26 долара с доставка до склад на посредник и после за 5 кинта е при мен. Вероятно ще опитам. Ще пиша, ако има развитие. Много благодаря за линка. 

3 hours ago, niki5 said:

Имай в предвид че това са 100 мегабитови модули почти сигурно е че комплект гигабитови ще е на цената на едно 100 мегабитово . А това важи особено в сила ако модулите са за 3 километра. Повечето модули на 3 километра работят на до 25 ,но разбирасе ако оптиката е в добро състояние . Питай примерно интраком кои модули от тяхните стават . Или дори питай доставчика . По добре му плати на него някакви 70 лева и да ти даде гидабитови модули .

Доставчикът ме отсвири. Вероятно не му се занимава с клиенти, склонни да ръчкат, но аз претенции нямам - хората си пуснаха стабилна връзка, прекараха вътрешната инсталация както аз искам без да мрънкат и секунда, имам си в повечето време поне 50% от обявената скорост на порта на рутера, какво повече да иска човек.

Него питах още преди да стигна до сайта на микротик. Като гледах откъде опъваха оптиката - неговото (на доставчика) устройството е на не повече от 1 км.