Jump to content
  • 0

Избор на подходящо SFP


bozko

Въпрос

Здравейте,

 

имам монитран от доставчик медиа-конвертор с данни както е прикачено. Всичко се работи чудесно, но бих искал да сменя медия конвертора със sfp, включен директно в микротика ми. 

 

Намирам това

https://www.optcore.net/product/155mbps-tx1550nmrx1310nm-20km-bidi-sfp-transceiver-module/#

 

но ми се иска да е от някъде по-наблизо и най-вече ми се иска да се пробвана и да работи в микротик. Имате ли идея откъде да си купя? Втора-трета ръка също ме урежда. 

 

mediaconverter.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Аз оттам почнах, но стихнах до

 

https://mikrotik.com/product/S-3553LC20D

 

Което обаче е чифт и откровено не ми се дават 150 лева. Отделно е LC, а на мен ми трябва SC. 

Редактирано от bozko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За цената е така, а за стандарта на конектора пак си е проблем. Но може да се реши с преходник макар, че на някой хора няма да им допадне идеята. Но това е положението.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Работите отиват, че за известно оптимизиране на кабеляк и захранвания ще трябва да разбутам работещо решение срещу доста пари. Явно трябва да изчакам да изпадне отнякъде подходящо SFP и тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 1 час, bozko написа:

Работите отиват, че за известно оптимизиране на кабеляк и захранвания ще трябва да разбутам работещо решение срещу доста пари. Явно трябва да изчакам да изпадне отнякъде подходящо SFP и тогава.

Ей тук има, но ще има доставка

https://www.fs.com/de-en/products/37761.html

Дали е 10 или 20 километра, за теб няма значение. Конекторът да ти SC (смени си го от падащото меню), защото такъв пише на снимката ти и това е.

60 лв с доставката и ДДС-то (сложи VAT при поръчката и ще е без ДДС). Поръчай неща за 160 лв и доставката ще ти е безплатна.

 

 

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 Имай в предвид че това са 100 мегабитови модули почти сигурно е че комплект гигабитови ще е на цената на едно 100 мегабитово . А това важи особено в сила ако модулите са за 3 километра. Повечето модули на 3 километра работят на до 25 ,но разбирасе ако оптиката е в добро състояние . Питай примерно интраком кои модули от тяхните стават . Или дори питай доставчика . По добре му плати на него някакви 70 лева и да ти даде гидабитови модули .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
4 hours ago, hgd said:

Ей тук има, но ще има доставка

https://www.fs.com/de-en/products/37761.html

Дали е 10 или 20 километра, за теб няма значение. Конекторът да ти SC (смени си го от падащото меню), защото такъв пише на снимката ти и това е.

60 лв с доставката и ДДС-то (сложи VAT при поръчката и ще е без ДДС). Поръчай неща за 160 лв и доставката ще ти е безплатна.

 

 

Тук хич не е зле.  Имат склад в Германия и ще излезе 26 долара с доставка до склад на посредник и после за 5 кинта е при мен. Вероятно ще опитам. Ще пиша, ако има развитие. Много благодаря за линка. 

 

3 hours ago, niki5 said:

 Имай в предвид че това са 100 мегабитови модули почти сигурно е че комплект гигабитови ще е на цената на едно 100 мегабитово . А това важи особено в сила ако модулите са за 3 километра. Повечето модули на 3 километра работят на до 25 ,но разбирасе ако оптиката е в добро състояние . Питай примерно интраком кои модули от тяхните стават . Или дори питай доставчика . По добре му плати на него някакви 70 лева и да ти даде гидабитови модули .

 

Доставчикът ме отсвири. Вероятно не му се занимава с клиенти, склонни да ръчкат, но аз претенции нямам - хората си пуснаха стабилна връзка, прекараха вътрешната инсталация както аз искам без да мрънкат и секунда, имам си в повечето време поне 50% от обявената скорост на порта на рутера, какво повече да иска човек.

Него питах още преди да стигна до сайта на микротик. Като гледах откъде опъваха оптиката - неговото (на доставчика) устройството е на не повече от 1 км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте!
Позволявам си да използвам темата на колегата, за да попитам същото/подобно нещо.
И аз искам като колегата да се отърва от устройството на доставчика ми - булсатком.
Към момента имам монтирано устройство EPON UNU 1GE(H), в което влиза оптиката и излиза обикновен ЛАН кабел. Рутерът ми 
има 2 порта SFP+ и ми се иска да му сложа нещо и той да поеме оптиката. Бихте ли споделили какво трябва да търся като протоколи
или там както се водят нещата (DOM Simplex LC/SC SMF и други такива съкращения)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 11 часа, m.val написа:

Здравейте!
Позволявам си да използвам темата на колегата, за да попитам същото/подобно нещо.
И аз искам като колегата да се отърва от устройството на доставчика ми - булсатком.
Към момента имам монтирано устройство EPON UNU 1GE(H), в което влиза оптиката и излиза обикновен ЛАН кабел. Рутерът ми 
има 2 порта SFP+ и ми се иска да му сложа нещо и той да поеме оптиката. Бихте ли споделили какво трябва да търся като протоколи
или там както се водят нещата (DOM Simplex LC/SC SMF и други такива съкращения)

 

Поздрави

Първо виж дали няма да ти се изтъпанчат вайвайком,

да те изсурвакат с новата цена и да подменят техниката

и да ти променят идеологията.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Стандарт един, имплементаци бол.
А за човешкия фактор зад имплементацията няма и дума да отварям.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.