Jump to content
  • 0

Конфигуриране на CAPSMAN с различни конфигурации


Иван Тодоров

Въпрос

Здравейте! Имам един лаишки въпрос на който не мога да намеря решение. Имам CAPSMAN контролер към който са закачени няколко AP. Всичко работи отлично, но ми се налага на едната точка да направя различни настройки. Доколкото разбирам от изчетеното - това става като създам съответната конфигурация и после в Provisioning - описвам MAC адреса на точката и съответната конфигурация. Първо помислих, че не се получава заради поредността на номера в секцията - дръпнах тази с оказания MAC на първа позиция, а тази с 00: след нея - но пак не се получава. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 отговор на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
Преди 3 часа, Иван Тодоров написа:

Здравейте! Имам един лаишки въпрос на който не мога да намеря решение. Имам CAPSMAN контролер към който са закачени няколко AP. Всичко работи отлично, но ми се налага на едната точка да направя различни настройки. Доколкото разбирам от изчетеното - това става като създам съответната конфигурация и после в Provisioning - описвам MAC адреса на точката и съответната конфигурация. Първо помислих, че не се получава заради поредността на номера в секцията - дръпнах тази с оказания MAC на първа позиция, а тази с 00: след нея - но пак не се получава. Някакви идеи?

1во. Добави си необходимото cfg с всички нужни атрибути. 2ро добави си статично cap интерфейс с нужният мак адрес на АПто - на две места за мак адрес и за радио мак, като радиоиме може да е произволно или пак мак адреса! 3то добави си provisioning с радио мак адреса и избираш cfg , което си му направил, action=none ! Това е всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.