Jump to content

1-ви Юни 2022 WPA2 Става WPA3


net-sar

Recommended Posts

На 17.02.2022 г. at 12:27, 111111 написа:

От таз дата ако въобще има такава, просто ще почнат да го препоръчват тази криптировка.

На дали има такива идиоти глобално, дет ще ти спрат комуникацияата ако нямаш WPA3.

Те препоръките са доста отдавна! 

Decade-old WiFi security protocol to be phased-out (landmobile.co.uk)

И аз се надявам да не съм разбрал правилно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Препоръка и задължение
правиш ли разлика?

Tо и WPA2 замени WPA но никой и копче не може да ти каже да не ползваш WPA

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Има информация само , че при Win 11 ще спре поддръжката на WEP и TKIP при WPA/WPA2- info т.е. WPA/WPA2 ще се ползва с AES !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

То TKIP е глупаво да се ползва понеже е софтуерно криптирането,
при AES е хардуерно и съответно има по малък ЛАГ и по-голям пренос.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, 111111 написа:

Препоръка и задължение
правиш ли разлика?

Tо и WPA2 замени WPA но никой и копче не може да ти каже да не ползваш WPA

имам чуството или че не ме разбираш или се правиш че не ме разбираш!Вземи един айфон,самсунг(от 2018г.) или каквото си поискаш и го свържи с мрежа която се криптира с WPA-WPA2-TKIP  и когато стане ми се обади..........Неказвам че няма да можеш да го използваш на твой хардуерни неща а че новите " нещенца на пазара него подържат и то са ограничени софтуерно!За да завърша казвам че както тях спряха при ъпдейт така ще спрат и това което все още използваме WPA2-AES!Да но аз да греша.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

То и гугъл искат да спрат ползването на HTTP и искат само HTTPS, 

но не ги чувам да ми предлагат да ми заменят устройствата, които не поддържат протокола.

Дори не искат да уважат RFC1918 ползването.

Същата логика прилагат за FTP протокола.

  • Благодаря 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.02.2022 г. at 7:52, sairos написа:

net-sar никой не е написал че лъжеш, не го приемам така младежки. Смятам че си се подвел.

ДА възможно е и благодаря(не те иронизирам) че така любезно го представяш!Във времето ще видим дали е така!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че от тук е тръгнала тази видоизменена информация.

https://blogs.windows.com/windows-insider/2022/02/16/announcing-windows-11-insider-preview-build-22557/

 

TKIP and WEP are deprecated security standards and Windows 11 will no longer allow connections to those types starting with this build. Contact your network administrator or update your router to one that supports at least WPA2 (WPA3 is the current standard).

"In a future release, any connection to a Wi-Fi network using these old ciphers will be disallowed. Wi-Fi routers should be updated to use AES ciphers, available with WPA2 or WPA3."

 

И когато се комбинира с "Microsoft is ending support for Windows 10 on October 14th, 2025."....

 

 

P.S. Наскоро (миналата седмица) клиент се оплака, че рутерът му почнал да забива. Според него "не е много стар". След проверки се установи, че е от 2007 година. Все още няма право да гласува рутера в БГ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам чуството или че не ме разбираш или се правиш че не ме разбираш!Вземи един айфон,самсунг(от 2018г.) или каквото си поискаш и го свържи с мрежа която се криптира с WPA-WPA2-TKIP  и когато стане ми се обади..........Неказвам че няма да можеш да го използваш на твой хардуерни неща а че новите " нещенца на пазара него подържат и то са ограничени софтуерно!За да завърша казвам че както тях спряха при ъпдейт така ще спрат и това което все още използваме WPA2-AES!Да но аз да греша.....

Къде да ти се обадя? iPhone 13 мрежа с WP2-TKIP.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, n.botov написа:


Къде да ти се обадя? iPhone 13 мрежа с WP2-TKIP.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Незнаех,че като възкликна към един ще се отзове друг! нула876нула19199- Аз съм с 12 про !Преди това се овери че нямаш настройка "auto " някъде в рутера ти  .......

viber_изображение_2022-02-27_22-56-29-441.jpg

viber_изображение_2022-02-27_22-55-12-084.jpg

Редактирано от net-sar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще спестя кометарите си по темата(mitakabs) и ще ви кажа бъдете живи и здрави и да но Господ Исус ви даде мъдрост и откровение да го познаете,за да може да падне егото ви и да познаете какво е любовта!

 

 

Редактирано от net-sar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав безсмислен пост net-sar, само чие его трябва да падне в случая.. :)

Имал съм точно подобен проблем със свръзването на определен WiFi адаптер,  към мрежа, след  ъпдейта към 6.48 .

Не всички сме тук за да се заяждаме..

Редактирано от mitakabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам някои тук не признават критика така е в спора има две страни и всеки за себеси е прав ахахахах . Така и тук има две страни показал си натройките на рутера но колегите казват че трябва да настроиш и мухлясалата ябълка . Така и в днешно време хулят Русия ама не изкат да чуят нейното оправдание .  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, niki5 написа:

Дам някои тук не признават критика така е в спора има две страни и всеки за себеси е прав ахахахах . Така и тук има две страни показал си натройките на рутера но колегите казват че трябва да настроиш и мухлясалата ябълка . Така и в днешно време хулят Русия ама не изкат да чуят нейното оправдание .  

Колега, а дали си замислял че проблема може би е в микрошита, преди да храниш така сигурно.

Стандарта за wifi е един, драйверите са различни, но колко много хора щяха да се оплакват ако имаше проблем с wifi на тия телефони че нямаше да е истина и какъв е извода че проблема идва от микротик конфигурацията.

Редактирано от sairos

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.