Jump to content
  • 0

hAP AC fail upgrade


Psyx0.

Въпрос

Здравейте, в момента ползвам 6.48.6  като версия 

При опит да ъпдейтна ръчно и автомачино, е невъзможно да премина към 7.1 

Та на проблема отговора при ръчно качване на пакета, и след рестарта получавам отговор от лога 

not enough space for upgrade  

Малко тъпичко ми стана, някой има ли идея какво да направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Не е сефте. Случвало се е и с други у-ва далеч преди версия 7. Като фикс от Микротик пускат по-малки пакети от стандартните за да може мине ъпдейта. В случая с версия 7 не всички у-ва се поддържат. Ако твоя модел се поддържа пробвай да изтриеш някои от допълнителние пакети като lte, multicast

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 1 час, Psyx0. написа:

Просто и аз не знам какво да кажа

hap AC.jpg

Не си с основният пакет /NPK/ за това не става, но би трябвало с ROS v.6 да няма проблем. В подобен случай се ползва Нетинстал!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изтрий всичко от files също и от DHCP-->leases (ако имаш).  В ip-->firewall filter  изтрий временно конфигурацията и след ъпдейт си ги върни пак.

Редактирано от msboy
допълване
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 29 минути, Psyx0. написа:

Какво значи, че не съм с основния пакет. 

Означава че ROS v.6 може да се инсталира с основен или екстра бандъл. В единия случай е един NPK пакет в който са налични останалите основни необходим NPK пакети с които да работи борда, като може да се изключват/включват , но не и да се деинсталират по един или няколко от тях. Екстра бандъла има пълният брой NPK пакети за архитектурата, като се инсталират , като самостоятелни, също могат пример да се инсталират тези NPK пакети които са ни нужни само. Респективно всеки вид бандъл се и ъпдейтва спрямо този вид Основен или Екстра. Във v.7 на ROS инсталацията е само основна, като екстра пакета съдържа само допълнителни NPK пакети за различни фютчъри и реално няма на този етап Екстра инсталация за нея версия. Ти си с екстра инсталация и не става ъпгрейда заради това , че все още няма такава за v.7 !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.