Jump to content
  • 0

hAP AC fail upgrade

Psyx0.
 Share

Question

Здравейте, в момента ползвам 6.48.6  като версия 

При опит да ъпдейтна ръчно и автомачино, е невъзможно да премина към 7.1 

Та на проблема отговора при ръчно качване на пакета, и след рестарта получавам отговор от лога 

not enough space for upgrade  

Малко тъпичко ми стана, някой има ли идея какво да направя

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Не е сефте. Случвало се е и с други у-ва далеч преди версия 7. Като фикс от Микротик пускат по-малки пакети от стандартните за да може мине ъпдейта. В случая с версия 7 не всички у-ва се поддържат. Ако твоя модел се поддържа пробвай да изтриеш някои от допълнителние пакети като lte, multicast

• 0
Преди 1 час, Psyx0. написа:

Просто и аз не знам какво да кажа

hap AC.jpg

Не си с основният пакет /NPK/ за това не става, но би трябвало с ROS v.6 да няма проблем. В подобен случай се ползва Нетинстал!

Edited by JohnTRIVOLTA

• 0

Изтрий всичко от files също и от DHCP-->leases (ако имаш).  В ip-->firewall filter  изтрий временно конфигурацията и след ъпдейт си ги върни пак.

Edited by msboy
допълване

• 0
преди 29 минути, Psyx0. написа:

Какво значи, че не съм с основния пакет. 

Означава че ROS v.6 може да се инсталира с основен или екстра бандъл. В единия случай е един NPK пакет в който са налични останалите основни необходим NPK пакети с които да работи борда, като може да се изключват/включват , но не и да се деинсталират по един или няколко от тях. Екстра бандъла има пълният брой NPK пакети за архитектурата, като се инсталират , като самостоятелни, също могат пример да се инсталират тези NPK пакети които са ни нужни само. Респективно всеки вид бандъл се и ъпдейтва спрямо този вид Основен или Екстра. Във v.7 на ROS инсталацията е само основна, като екстра пакета съдържа само допълнителни NPK пакети за различни фютчъри и реално няма на този етап Екстра инсталация за нея версия. Ти си с екстра инсталация и не става ъпгрейда заради това , че все още няма такава за v.7 !

Edited by JohnTRIVOLTA
  • Like 1

• 0

Благодаря за информацията, явно ще си почакам преди да мина на 7 версия. Хубав ден желая